Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Mężczyzna pobił i okradł przygodnie poznanego gliwiczanina. Został aresztowany

  • Dodano: 2019-01-25 08:30, aktualizacja: 2019-01-25 08:35

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Mężczyzna pobił i okradł przygodnie poznanego wcześniej 43-letniego gliwiczanina pod koniec grudnia ubiegłego roku.

Decyzją sądu na wniosek śledczych został on aresztowany na okres trzech miesiące.

Za ten czyn grozi mu teraz do 12 lat więzienia


Do zdarzenia doszło w weekend przed sylwestrem 2018 w Zabrzu. Od tego czasu zabrzańscy kryminalni prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia, a także zatrzymania sprawcy napaści. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w Gliwicach napotkał dwóch mężczyzn, z którymi postanowili zainicjować spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem. W tym celu udali się do Zabrza w rejon Mikulczyc, gdzie podczas spotkania pokrzywdzony został pobity i okradziony.

Łupem napastnika padły pieniądze, dokumenty i telefon

Zabrzańscy policjanci w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili sprawcę tej napaści, którym okazał się być 48-letni mieszkaniec Zabrza. Został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut rozboju. Podejrzany znany jest zabrzańskim śledczym, posiada bowiem przeszłość kryminalną. Na wniosek zabrzańskiej prokuratury sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.