Wiadomości z Zabrza

Mężczyzna aresztowany za znęcanie się nad konkubiną i jej dziećmi

  • Dodano: 2020-09-29 14:00

Mężczyzna, który znęcał się psychicznie nad swoją konkubina i jej dziećmi, został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Podejrzany na czas trwającego postępowania został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy i przed sądem będzie odpowiadał jako recydywista

Policjanci z VI komisariatu zatrzymali 33-letniego mieszkańca Zabrza, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną oraz psychicznie nad jej dziećmi. Od lipca ubiegłego roku mężczyzna praktycznie codziennie wszczynał awantury, wyzywał kobietę, a także jej groził, między innymi wysadzeniem kamienicy, w której mieszkali. Podczas awantur dochodziło też do rękoczynów. Podejrzany dusił, popychał i szarpał pokrzywdzoną na oczach dzieci.

Kobieta postanowiła przerwać pasmo przemocy i powiadomiła zabrzańską policję

Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci z referatu kryminalnego zabrzańskiej czwórki zebrali materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie mu zarzutów. Zabrzańska prokuratura wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Decyzją sądu mężczyznę aresztowano na okres 3 miesięcy. W tym wypadku za znęcanie się w warunkach recydywy podejrzanemu grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.