Wiadomości z Zabrza

Metropolia "Silesia" pomoże dzieciom w nauce angielskiego

  • Dodano: 2012-04-02 09:45

Prawie 160 tysięcy dzieci w wieku od 3 do 8 lat będzie mogło uczyć się w przedszkolach i szkołach języka angielskiego za darmo. Miasta tworzące Górnośląski Związek Metropolitalny podpisały porozumienie w sprawie zakupienia platformy e-learning "eProti". To kolejne zadanie, które przekazały do realizacji Metropolii "Silesia".

 
 
Kurs "eProti" to ogólnopolski projekt popularyzacji znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych. Skierowany do dzieci w wieku od 3 do 8 lat oferuje naukę języka angielskiego poprzez Internet. Każde dziecko uczęszczające do przedszkola i szkoły w 14 miastach Metropolii Silesia otrzyma swój indywidualny login i kod dostępu, dzięki którym będzie mogło w każdej chwili , po wejściu na odpowiednią stronę internetową realizować kurs nauki języka angielskiego. Kurs eProti został stworzony przez specjalistów języka angielskiego, grafików i dydaktyków. – Skuteczność dydaktyczną oferowanego przez nas narzędzia edukacyjnego gwarantuje system tzw. nauki przez zabawę. „EProti” to zestaw atrakcyjnych gier edukacyjnych, pionierski na polskim rynku – zapewnia prezes zarządu grupy GTW, Przemysław Woźniak. Kurs zawiera w sumie 57 różnych gier edukacyjnych. –Ważne jest również to, że rodzice będą mogli monitorować postępy swoich pociech- podkreśla prezes Woźniak. Zdaniem dr Arkadiusza Rojczyka, adiunkta w Instytucie Języka Angielskiego UŚ, „Proti” jest „świetnym uzupełnieniem zajęć z lektorem”.
 
 
Miasta Metropolii "Silesia" przekazały do realizacji Związkowi części zadania publicznego polegającego na wspieraniu edukacji publicznej, obejmującego naukę języka angielskiego dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, zgodnie ze swoim statutem. Metropolia "Silesia" przekaże nieodpłatnie poszczególnym miastom loginy upoważniające do dostępu do platformy e-learning, które z kolei dokonają ich nieodpłatnej dystrybucji wśród dzieci. – To niewątpliwie największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Mam nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie bezpłatny kurs nauki języka angielskiego zagości w wielu domach i mieszkaniach Metropolii „Silesia” – podkreśla przewodniczący GZM, Dawid Kostempski.
 
 
W najbliższych dniach Związek podpisze umowę w sprawie zakupu całorocznego pakietu językowego platformy e-learnigowej "eProti". Koszt całego projektu wynosi 68 tysięcy złotych. Po przeliczeniu tej kwoty przez liczbę dzieci, które będą miały dostęp do kursu, koszt jednostkowy całego projektu wynosi zaledwie 43 grosze. Pierwsze loginy umożliwiające dzieciom dostęp do internetowego kursu języka angielskiego powinny zostać dostarczone dzieciom w całej metropolii w drugiej połowie kwietnia br.
 
 
Projekt "eProti" został pilotażowo wdrożony w gminach jurajskich. Korzystają już z niego dzieci w Zawierciu i w Siewierzu. Zdaniem Ryszarda Macha, prezydenta Zawiercia, kurs „eProti” to doskonałe narzędzie edukacyjne dla najmłodszych. Miasto zdecydowało się zakupić kurs z kilku powodów, ale przede wszystkim z uwagi na dopasowanie narzędzi dydaktycznych do wielu adresatów oraz z uwagi na niewielki, wręcz symboliczny koszt.
 
 
Porozumienie w sprawie zakupu platformy e-learnigowej "eProti" to drugie porozumienie miast, przekazujące konkretne zadanie Metropolii „Silesia”. Już wkrótce miasta tworzące związek wraz z innymi samorządami podpiszą kolejne porozumienie dotyczące grupowego zakupu energii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.