Wiadomości z Zabrza

MedTech Meetup #4 w Zabrzu już za nami!

  • Dodano: 2020-09-29 08:00, aktualizacja: 2020-09-27 11:13

W środę po raz czwarty odbyło się spotkanie naukowców, inżynierów, medyków, przedsiębiorców i studentów zainteresowanych tematyką rozwijania startupów w obszarach medycyny i pokrewnych.

Wielkie spotkanie ludzi nauki

Kilkadziesiąt osób z całego regionu spotkało się tym razem w Klubie Biznesowym Areny Zabrze (wcześniejsze spotkania odbywały się w budynku Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej przy ul. Miarki 8, gdzie od czerwca działa kawiarenka), by uczestniczyć w spotkaniu mającym na celu wzajemne inspirowanie się przez środowiska biznesu i nauki w kierunku współtworzenia oraz rozwijania startupów. Spotkania odbywają się w duchu dzielenia się wiedzą i wzajemnego poznawania potencjału ludzi zainteresowanych tworzeniem firm w oparciu o technologie w medycynie i obszarach powiązanych, by móc łatwiej współpracować przy projektach startupowych.

Każde spotkanie podzielone jest na dwie części: moderowaną i kuluarową

W pierwszej części z prezentacjami wystąpili założyciele (founderzy) startupu telemedycznego Healthly Szymon Jasiński i Piotr Kaleta, którzy mówili o najważniejszych krokach w rozwoju ich startupu. Drugą prezentację przygotował Piotr J. Bąk, koordynator ds.wdrożeń Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Techniki i Aparatury Medycznej  w Zabrzu, który opowiadał o historii urządzenia Ventil (umożliwia wykorzystanie respiratora do niezależnego wentylowania obu płuc pacjenta lub do jednoczesnego wentylowania dwóch pacjentów).

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości przedstawiło prezentację dot. 8. edycji Zabrzańskiego Biznesplanu (od 1 września można już zgłaszać biznesplany do tegorocznej edycji Konkursu), a Arena Zabrze przedstawiła nowe usługi dla biznesu uruchomione w bieżącym roku – wirtualne biura R81.pl

W drugiej części spotkania uczestnicy rozmawiali i wymieniali się kontaktami

– Spotkania z serii Medtech Meetup od samego początku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem specjalistów. Przyjeżdżają osoby prowadzące już firmy technologiczne w obszarach medycyny i pokrewnych, a także te posiadające na razie pomysł na startup. Pojawiają się zarówno młodzi przedsiębiorcy, jak i doświadczeni. Spotkaniami zainteresowali się także inwestorzy poszukujący projektów do inwestycji. Cieszy nas niezmiernie, że pomysł na działania w obszarze startupów medycznych i okołomedycznych spotkał się z pozytywnym odbiorem ze strony nauki, biznesu, medycyny. Kontaktują się ze mną osoby z całego kraju – mówi Janusz Dramski, startup oficer w Zabrzu.

Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na MedTech Meetup #5. Wydarzenia odbędzie się 14 października br. w Arenie Zabrze.

Szczegóły spotkania oraz link do zapisów zostaną podane w kanałach “Startup City Zabrze”:

Spotkania MedTech Meetups odbywają się w ramach programu Startup City Zabrze realizowanego z inicjatywy Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, która zainaugurowała działanie programu podczas specjalnego panelu “MedTech – startupy i biznes – w Zabrzańskiej Dolinie Medycznej” w ramach 9. Europejskiego Kongresu MŚP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również