Wiadomości z Zabrza

Mecz z okazji 50. urodzin zabrzańskiego Gwarka

  • Dodano: 2024-03-28 10:00

W tym roku Szkolny Klub Sportowy GWAREK Zabrze, obchodzi jubileusz 50-lecia powstania klubu. Z tej okazji zaplanowano dwie uroczystości objęte honorowym patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. Pierwsza impreza obchodowa odbyła się wczoraj na stadionie SKS GWAREK Zabrze, przy ul. Bytomskiej 100d. Na murawie rozegrano uroczysty mecz pomiędzy gospodarzami prowadzonymi przez wybitnego wychowanka klubu i reprezentanta Polski – Łukasza Piszczka a zespołem juniorów Akademii Górnika Zabrze. W barwach Górnika zagrał za to Marcin Wodecki, który w ostatnich latach ma spory udział w rozwoju „górniczej” młodzieży. 

Obaj doświadczeni piłkarze zagrali jedną połowę meczu. W przerwie i przez praktycznie całą drugą połowę Łukasz Piszczek pozował do zdjęć i rozdawał autografy licznie zgromadzonej publiczności. Wtórował mu popularny „Pszczółka” od wielu lat lubiany i ceniony przez fanów Górnika.

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Główne uroczystości obchodów 50-lecia klubu, zaplanowano na dzień 23 listopada 2024 r. W tym dniu nastąpi uroczyste powitanie wszystkich przybyłych wychowanków oraz gości i sympatyków klubu na stadionie SKS GWAREK Zabrze przy ul. Bytomskiej 100d. Następnie rozegrany zostanie piłkarski turniej pokoleń. Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy uroczystości spotkają się w Restauracji „Pod Kasztanami”, gdzie nastąpi punkt kulminacyjny obchodów 50-lecia klubu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również