Wiadomości z Zabrza

Masz pomysł na innowacyjny produkt?

  • Dodano: 2010-02-12 13:00

Polski Produkt Przyszłości – innowacyjne wyroby i technologie. XIII edycja Konkursu Polski Produkt Przyszłości organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zastanawiasz się jak zaistnieć na rynku z opracowaną już innowacją?  Nie wiesz od czego zacząć wdrażanie jej w życie? Jesteś pomysłodawcą ciekawej innowacji a teraz chcesz ją skutecznie wypromować i uczynić towarem eksportowym?

Konkurs Polski Produkt Przyszłości jest dla Ciebie !

Organizator Konkursu - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza wszystkich innowacyjnych przedsiębiorców, przedstawicieli jednostek badawczych, instytutów naukowych, zakładów doświadczalnych oraz indywidualnych wynalazców z krajów Unii Europejskiej do przystąpienia do nowej, XIII edycji Konkursu. Udział w nim jest bezpłatny, procedura aplikacyjna bardzo prosta, a nagrody otwierają drzwi do sukcesu zarówno w kraju, jak i za granicą.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest przedstawienie nowego, innowacyjnego wyrobu bądź technologii w jednej z następujących kategorii:

  • wyrób w fazie przedwdrożeniowej,
  • technologia w fazie przedwdrożeniowej,
  • wyrób w fazie wdrożeniowej,
  • technologia w fazie wdrożeniowej.

Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Minister Gospodarki. Konkurs organizowany jest od 1997r. Dotychczas, w oparciu o opinie niezależnych ekspertów oceniających wnioski, Kapituła Konkursu nagrodziła 25 projektów i przyznała 51 wyróżnień. Poza dyplomem, statuetką i możliwością posługiwania się znakiem Polski Produkt Przyszłości w reklamie i korespondencji, nagrodą jest pomoc Agencji w aktywnej promocji produktu:

  • promocja technologii na Portalu Innowacji,
  • prezentacja technologii w katalogu laureatów Polski Produkt Przyszłości,
  • promocja na targach / wystawach innowacyjności krajowych i zagranicznych,
  • promocja przez polskie placówki dyplomatyczne za granicą,
  • zwycięzcy Konkursu zapraszani są do udziału w konferencjach, seminariach oraz programach radiowych i telewizyjnych poświęconych innowacyjności.

Nagroda w Konkursie jest także dodatkowo punktowana w ocenie merytorycznej projektu zgłaszanego do Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w działaniu 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym".

Spośród nagrodzonych i wyróżnionych projektów w Konkursie Polski Produkt Przyszłości, podczas tegorocznej edycji zostanie wyłoniony laureat nagrody specjalnej "eCO2 innowacja", ufundowanej przez Ministra Gospodarki dla polskiego produktu przyszłości o największym potencjale w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

Od 2007 roku na stronie www.ppp.pi.gov.pl prowadzony jest serwis dedykowany Konkursowi i Laureatom. Tam też znajdziecie Państwo więcej szczegółów na temat samego Konkursu oraz warunków uczestnictwa. Zgłoszenia udziału będą przyjmowane do 1 marca 2010r.

Serdecznie zapraszamy!

Organizacja Konkursu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu można uzyskać pod numerem telefonu: 22 432 8312.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również