W ramach trwałości Programu Aktywności Lokalnej odbywają się bezpłatne zajęcia dla mieszkańców naszego miasta. Celem spotkań jest budowanie więzi społecznych, działania na rzecz rozwoju społecznego i zawodowego mieszkańców, animacja oraz realizacja inicjatyw lokalnych. PAL współorganizuje Zabrzański Dzień Fantastyki, który odbędzie się 6 lipca, w Centrum Usług Społecznych. Będzie to okazja by wziąć udział w sesji RPG, a także zobaczyć projekcję filmu „Gwiezdne wojny: Mroczne Widmo”.
Bezpłatne zajęcia dla mieszkańców
Zabrzański Dzień Fantastyki to spotkanie dla wszystkich miłośników gier i fantastyki. Organizuje go: Centrum Usług Społecznych, Program Aktywności Lokalnej, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu, pub Smocze Oko oraz Stowarzyszenie Topory Oddział Górny Śląsk.
Przygotowano wiele atrakcji, m.in. sesje RPG – zarówno dla nowicjuszy, jak i weteranów gier fabularnych. Uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w różnorodne postacie – od dzielnych rycerzy, przez sprytnych złodziei, aż po potężnych magów. Każda sesja będzie pełna emocji, tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji. To doskonała okazja, aby zanurzyć się w świat pełen przygód, zacieśnić więzy z innymi graczami i rozwijać swoje umiejętności strategiczne oraz kreatywność. Będzie można poznać zasady gier od podstaw. Wystarczy odrobina wyobraźni i chęć do zabawy, a reszta przyjdzie sama! O godz. 16.00 rozpocznie się seans – na ekranie zostanie wyświetlony film „Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo”.
Urząd Miasta zachęca również do udziału w cyklicznych zajęciach w ramach PAL, które odbywają się w Centrum Usług Społecznych przy ul. Stalmacha 7. Chętni mogą uczestniczyć w warsztatach manualnych, nauce szycia czy zajęcia sportowych. Część spotkań dedykowana jest dla grupy ukraińskiej. Poniżej znajdą Państwo harmonogram wszystkich zajęć, które zaplanowano w lipcu br. Na niektóre z nich obowiązują wcześniejsze zapisy – 727-797-127, 727-797-128.
Realizację projektu „Program Aktywności Lokalnej dla dzielnicy Zandka” zakończono 30 czerwca 2023 r. Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Okres trwałości projektu wynosi 5 lat.