Wiadomości z Zabrza

Licealiści z Francji z wizytą w Zabrzu

  • Dodano: 2019-10-18 09:15

Od 13 października z kilkudniową wizytą w Zabrzu przebywają licealiści ze Szkoły św. Marii z Saint Amand Les Eaux.

Przyjechali w ramach wymiany międzynarodowej zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Zabrzu. Dzisiaj gościli w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza, gdzie w imieniu prezydent Zabrza Małgorzaty Manki-Szulik przyjęła ich Katarzyna Dzióba, zastępca prezydenta Miasta Zabrze.

W trakcie spotkania w zabrzańskim magistracie o historycznych, społecznych i gospodarczych uwarunkowaniach, w jakich przyszło funkcjonować Zabrzu opowiadała zastępca prezydenta Zabrza Katarzyna Dzióba. Podkresliła, że region w północnej Francji, z którego przyjechali goście, przeszedł podobne przemiany gospodarcze, jak Śląsk. Pogratulowała też szkole z Saint Amand Les Eaux wyboru partnera wymiany, gdyż LO nr 3 to jedna z najlepszych szkół średnich w naszym mieście, która wymiany międzynarodowe prowadzi od ponad dwudziestu lat. 

Dyrektor LO nr 3 w Zabrzu Magdalena Kaernbach-Wojtaś podkreśliła, że najważniejsza w trakcie realizowania tego typu projektów jest możliwość nawiązania przyjaźni pomiędzy polskimi i francuskim uczniami, wspólna wymiana wiedzy i poglądów, przełamywanie barier i stereotypów, a także rozwijanie swoich umiejętności lingwistycznych. Wszystkie warsztaty, które odbywały się w ramach wymiany w Zabrzu, prowadzone były w języku angielskim. 

Uczniowie z Francji mieli okazję poznać bliżej nasze miasto i kulturę naszego regionu. W Zabrzu odwiedzili m.in. Sztolnię Królowa Luiza. Wzięli również udział w wycieczkach do Poronina i Krakowa. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.