Wiadomości z Zabrza

Legalny bukmacher Betclic został sponsorem głównym Piasta Gliwice

  • Dodano: 2019-07-01 08:00, aktualizacja: 2019-07-15 08:19

Nowy legalny bukmacher sponsorem Mistrzów Polski. Betclic zaczyna z rozmachem!

Betclic to legalny bukmacher, który w ostatnim czasie z przytupem ponownie zadebiutował na polskim rynku. Tym razem, jako podmiot działający zupełnie legalnie. Kwestią czasu wydawało się, kiedy bukmacher podejmie współpracę z którymś z polskich klubów piłkarskich, co jest bardzo popularne wśród konkurencyjnych firm. Jak się okazało, nowy legalny bukmacher od razu mierzy wysoko, bowiem firma została sponsorem głównym drużyny Mistrza Polski – Piasta Gliwice, a następnie także Lechii Gdańsk! 

Umowa między bukmacherem Betclic a klubem z Gliwic została podpisana na dwa lata. W nadchodzącym sezonie piłkarze drużyny prowadzonej przez Waldemara Fornalika będą występować w koszulkach z logo Betclic na piersi. Nazwa bukmachera znajdzie się również w wielu miejscach na stadionie oraz w komunikacji marketingowej Piasta Gliwice. 

Jak przyznaje Bartłomiej Płoskonka, country manager firmy w Polsce, strategia rozwoju Betclic dotycząca działań na terenie naszego kraju zakłada wspieranie polskiego sportu. Dlatego całkowicie naturalnym ruchem, który ma potwierdzić te zapowiedzi, jest podpisanie umowy sponsoringowej z piłkarskim Mistrzem Polski. I wyraża przekonanie, że dwuletni kontrakt będzie dopiero początkiem długoletniej udanej współpracy. Betclic chciałby stworzyć z klubem trwałą relację biznesową, co ma przełożyć się na rozpoznawalność marki bukmachera w Polsce. A dla Piasta Gliwice ma to przynieść korzyści w postaci rozwoju klubu i ułatwieniu zdobycia kolejnych tytułów. - Z dumą ogłaszamy kontrakt z klubem, który będzie reprezentował Polskę w najbardziej prestiżowych rozgrywkach: kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. - podsumowuje Płoskonka.

Z kolei prezes najlepszej drużyny piłkarskiej w Polsce, Paweł Żelem, dodaje, że klub nie zamierza się zadowolić jedynie zdobyciem historycznego tytułu. Według ambitnych planów Piast ma się ciągle rozwijać, doskonalić organizacyjnie i kadrowo oraz pracować na kolejne sukcesy. Aby je zdobywać, potrzebne są spore środki, które zapewnić ma m.in. nowy sponsor główny, czyli marka Betclic. Prezes Żelem wierzy, że dzięki podpisaniu największego kontraktu w historii klubu uda się to osiągnąć. - Piast Gliwice odniósł w sezonie 2018/2019 największy w historii sukces sportowy. To efekt wieloletniej i konsekwentnej pracy kadry sportowej i menadżerskiej oraz pracowników klubu. Nie spoczywamy jednak na laurach, budujemy jeszcze silniejszą organizację sportową. - mówi prezes Żelem.

Działania marketingowe legalnego bukmachera oczywiście nie będą się ograniczać jedynie do ekspozycji logotypów. Umowa sponsorska pomiędzy klubem a bukmacherem Betclic zakłada cały wachlarz akcji skierowanych do kibiców Piasta Gliwice. Mają to być między innymi promocje i specjalne atrakcje podczas meczów oraz konkursy w mediach społecznościowych i w serwisie internetowym klubu.

Warto wspomnieć, że dla Piasta Gliwice to kontynuacja współpracy z firmą z tej branży, gdyż wcześniej sponsorem klubu był inny legalny bukmacher. W poprzednich dwóch sezonach klub wspierany był bowiem przez firmę LV BET Zakłady Bukmacherskie, choć akurat ta firma nie miała statusu sponsora głównego Piasta. Nowy partner, Betclic, licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności uzyskał 26 września 2018 roku. Od tego czasu prowadzono prace nad udostępnieniem usług. Klienci mogą jednak korzystać z oferty bukmachera dopiero od początku lipca 2019 roku. Przedstawiciele bukmachera twierdzą, że współpraca z Piastem Gliwice jest jednym z wielu projektów sponsorskich zaplanowanych na kolejne lata. Już wiadomo, że Betclic został również sponsorem Lechii Gdańsk oraz reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn. Informacje o kolejnych umowach i przedsięwzięciach mają być ogłoszone w najbliższym czasie. Betclic to nie jedyny legalny bukmacher który zaangażował się we wspieranie polskiego sportu. Prezentowanie swojego logo na koszulkach wybranej drużyny jest bowiem dla firm z tej branży świetnym sposobem na zaprezentowanie się wśród sporej ilości fanów sportu. Jak możemy sprawdzić na Legalny-Bukmacher.com ilość legalnych bukmacherów w Polsce wzrasta, co pozwala przypuszczać, że wsparcie dla polskiego sportu również będzie regularnie rosło, a im większa ilość firm posiadających zezwolenie, tym sumy oferowane klubom sportowym powinny być coraz wyższe.

Jeśli chcesz obstawiać, rób to legalnie! Za udział w grach hazardowych organizowanych przez firmy nie posiadające zezwolenia grożą wysokie kary. Zakłady bukmacherskie to hazard – przeznaczone są tylko dla osób, które ukończyły 18 lat. Hazard uzależnia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.