Wiadomości z Zabrza

Laury Umiejętności i Kompetencji wręczone po raz XXVI

  • Dodano: 2018-01-22 09:00

Już po raz XXVI Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach wręczyła Laury Umiejętności i Kompetencji w kilkunastu kategoriach.

To nagroda dla osób i instytucji wybijających się na polu społeczno-gospodarzym w województwie. O laureatach decyduje kapituła, w której skład wchodzi między innymi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Łącznie uhonorowano 88 osób i podmiotów. Najcenniejszą nagrodę, Diamentowy Laur, trafiłą o ikony polskiego biznesu, Kazimierza Pazgana, twórcy grupy Konspol.

Kryształowymi Laurami Umiejętności i Kompetencji za 2017 Kapituła uhonorowała m.in. postacie, dzięki którym trwa i rozwija się samorząd gospodarczy: Tadeusza Wnuka – Prezesa Śląskiej Izby Budownictwa, prof. Jana Klimka – Prezesa Izby Rzemieślniczej oraz MŚP w Katowicach oraz Wiktora Pawlika, pełniącego funkcję Prezesa Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. Kryształowy Laur jako ostatni odebrał Jacek Janiszewski – Organizator Forum Gospodarczego w Toruniu. Kryształowe Laury z Diamentem trafiły znów do Prezydent Miasta Gdynia – Wojciecha Szczurka, folklorystki i polityk – prof. Doroty Simonides i Uniwersystetu Śląskiego w 50-lecie działalności

Platynowe Laury Umiejętności i Kompetencji odebrali m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Ambasador Republiki Chorwacji Andrea Bekić, światowej klasy architekt Robert Konieczny oraz Zbigniew Cierniak, Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

Nagrodą Specjalną „Orzeł Piastów Śląskich” otrzymało Polskie Radio Katowice, na mapie Śląska i Polski istniejące od 90-ciu lat.

Najliczniejszą grupą wyróżnionych byli zaś beneficjeni Złotego Laura. Tradycyjnie nie zabrakło zabrzańskich akcentów. Złoty Laur „Nauka i Innowacyjność” przypadł Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (nagrodę odebrała prezes fundacji, Alicja Chachaj).

Nagrody trafiły też do Urszuli Koszutskiej, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Janusza Dramskiego, zabrzanina, wiceprezydenta Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe z siedzibą w Brukseli i wiceprezesa katowickiego RIGu i wreszcie Kazimierza Szołtyska, uznanego plastyka, który niedawno obchodził 50-lecie pracy twórczej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Szkoda

    Witam.Skoro mowa o kompetencjach i o umiejetnosciach. Wraz z znajomymi byliśmy na balu karnawałowy na Guido. Impreza bez polotu pomysłu i zaangażowania. Wystawiam ocenę w skali od 1do 6 - dostateczny(- 3). Dlaczego? Brak klimatu brak przystrojonych sal brak atrakcji karaoke przy włączony świetle. Muzyka latino która miała przewodzić została zmieszana z disco polo. Co całkowicie gryzlo się z krótkimi występani tancerek latino. Poziom muzyczny slaby. Impera przygotowana słabo bez fantazji i polotu. I teraz pytanie co jest z wami? Kto jest za to odpowiedzialny? Przecież Guido to marka a moi znajomi już wcześniej sygnalizowali że szkoda czasu. Rok temu było znacznie lepiej. Gro ludzi opuściła imprezę przed 24 przez co sale swiecily pustkami. To przykre, żałuje że wydałam kasę na takie coś niż na koncert w wiatraku czy mrowisku. Mam nauczke. A wy tam zastanówcie się co się dzieje że impreza została odwalona a nie zorganizowana. Może osoby odpowiedzialne nie powinny się tym zajmować. Jestem zdegustowany i zniesmaczony. No i bardzo to przykre ale za zeszły roku wystawił bym ocenę 4 to w tym -3 .Punkt dla przewodnikow i barmanow było bezpiecznie i profesjonalnie a 0.5 punktu za to że się impreza odbyła nic pozatym. Guido macie wyrobiona markę to o nią dbajcie. A wystarczyło tancerką latino zapłacić i ustawić na scenie za dj żeby mu towarzyszyly to zmieniło by charakter całej słabej imprezy. Dziewczyny które tanczyly były przygotowane przynajmniej tyle, lecz wystepy były krótkie. Niestety to nie był poziom lepszy od przeciętnego wesela. Tak uważam i nie tylko ja, nawet na weselu więcej się dzieje no i zazwyczaj sale są tam odpowiednio przyswojone. Po kolejnym utworze polo opuściliśmy imprezę z ogromnym niedosytem.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.