Wiadomości z Zabrza

Kradzież zegarka wartego 100 tysięcy złotych

  • Dodano: 2022-04-25 08:30, aktualizacja: 2022-04-25 08:36

Policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który ukradł swojemu pracodawcy zegarek o wartości 100 tys. złotych. Mundurowi odzyskali skradziony zegarek, a zatrzymany usłyszał zarzuty. Policyjne dochodzenie wykazało, że nie była to pierwsza kradzież zatrzymanego wobec pracodawcy.

59-latek ukradł zegarek warty 100 tysięcy złotych

W miniony wtorek policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który podejrzany był o dokonanie kradzieży zegarka marki Rolex o wartości 100 tys. złotych. 59-latek wykonywał pracę ogrodnika, co dawało mu swobodny dostęp do domu pokrzywdzonego. Podejrzany wykorzystał to i postanowił sobie dorobić, okradając swojego pracodawcę. Sprawca nie był pewien, ile jest wart skradziony przez niego zegarek, dlatego zaniósł go do wyceny.

O możliwości zaistnienia kradzieży dowiedzieli się kryminalni z zabrzańskiej czwórki. Zegarek udało się odzyskać, a dalsze czynności pozwoliły ustalić, iż nie był to jedyny przedmiot, który padł łupem nieuczciwego ogrodnika. Łącznie mężczyzna usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży i jeden włamania. Od grudnia 2021 roku jego łupem padła biżuteria, gotówka sprzęt RTV oraz złoto. Podejrzany przyznał się do wszystkich zarzutów. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.