Wiadomości z Zabrza

Kradzież rozbójnicza w drogerii

  • Dodano: 2021-09-20 07:30, aktualizacja: 2021-09-20 08:12

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Trójka zabrzan okradła drogerię

We wtorek 14 września krótko przed godziną 15.00 do dyżurnego Komisariatu I Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej. Wynikało z niego, że trzech sprawców w sklepie przy ulicy 3-go Maja w Zabrzu dokonało kradzieży kosmetyków na łączną kwotę blisko 1600 złotych, a następnie zbiegli ze sklepu. Na miejsce skierowano policjantów Ognia Patrolowointerwencyjnego.

28-latek trafił do aresztu

Jak się okazało w trakcie ucieczki, jeden ze sprawców został prawie ujęty przez przypadkowego przechodnia, jednak rozpylił gaz w kierunku twarzy mężczyzny, a następnie usiłował kontynuować ucieczkę. Jednak został ujęty przez pracownika ochrony i policjantów. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec Zabrza, notowany wcześnie za przestępstwa przeciwko mieniu w tym z użyciem przemocy. W trakcie czynności znaleziony przy nim również narkotyki w postaci amfetaminy.

Pracujący przy sprawie policjanci ustalili również pozostałe osoby, które brały udział w kradzieży. Była to kobieta w wieku 24-lat i mężczyzna w wieku 21-lat obydwoje z Zabrza. Okazało się, nie było to jedyne przestępstwo, jakiego w ostatnim czasie dopuściła się ta trójka. Dzień wcześnie również okradali sklep z kosmetyków, a zatrzymany 28-latek opowiadał również za włamanie i przywłaszczenie plecaka. Cała trójka usłyszała już zarzuty i odpowie za dokonane przestępstwa. Zatrzymany 28-latek na wyrok poczeka w areszcie śledczym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również