Wiadomości z Zabrza

Kradli alkohol w sklepie. Teraz grozi im do 5 lat więzienia

  • Dodano: 2022-11-04 14:15

Za kradzież alkoholu odpowie dwóch 18-latków z Zabrza. Mężczyźni w jednym ze sklepów ukradli kilka butelek alkoholu o łącznej wartości 592 zł. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Dwójka 18-latków ukradła alkohol za blisko 600 zł

W czwartek policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu policjanci interweniowali w jednym ze sklepów wobec mężczyzn, którzy ukradli alkohol. Wartość trunków została wyceniona na 592 złotych. Dwaj 18-latkowie pomylili się w swoich obliczeniach. Myśleli, że wartość skradzionego przez nich alkoholu nie przekracza 500,00 zł i odpowiedzą jedynie za wykroczenie.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży, przyznając się do winy

Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Warto również przypomnieć, że nie zawsze, gdy wartość kradzionego towaru jest mniejsza 500 złotych, sprawca będzie odpowiadała jak za wykroczenie. Zgodnie z art. 12 kodeksu karnego krótkie odstępy czasu pomiędzy kradzieżami i podobny sposób działania powodują połączenie spraw a tym samym sumowanie kwot skradzionych rzeczy i odpowiedzialność z art. 278 kodeksu karnego. Za wykroczenie odpowiada się, jeśli był jednorazowy występek, a wartość skradzionego towaru nie przekroczyłaby 500 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również