Wiadomości z Zabrza

Kontrolowali zbiorniki wodne na terenie miasta

  • Dodano: 2017-06-09 07:45, aktualizacja: 2017-06-08 14:34

Zabrzańscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi dokonali corocznego sprawdzenia obszarów wodnych pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania. Miejsca te w nadchodzącym sezonie letnim systematycznie będą kontrolowane przez służby mundurowe.

Chociaż na terenie Zabrza nie ma dużych akwenów wodnych, to są miejsca gdzie nad różnego rodzaju zbiornikami wypoczywają mieszkańcy. O ile w przypadku miejsc objętych stałą ochroną ratowników wodnych możemy być w miarę spokojni o bezpieczeństwo korzystających z nich osób, to już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa kąpieli w niechronionych zbiornikach. W naszym mieście występuje kilka miejsc, które nie są przeznaczone do kąpieli, a jednak kuszą i przyciągają osoby nieodpowiedzialne, które często przyjemność kąpieli łączą z sięganiem po alkohol. Niestety w tym roku doszło już do utonięcia mężczyzny w pokopalnianym wyrobisku w Mikulczycach. Mundurowi, jak co roku, miejsca te systematycznie będą kontrolować, a względem łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje.

W czasie kontroli uczestniczyli policjanci z wydziału prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej w Zabrzu . Skontrolowano zbiorniki wodne między innymi w dzielnicach Mikulczyce, Kończyce, Makoszowy i Zaborze. W wielu z tych miejsc stwierdzono braki w prawidłowym oznakowaniu. Stąd efektem przeprowadzonej lustracji będzie powiadomienie odpowiednich instytucji odpowiedzialnych za wspomniane miejsca z żądaniem podporządkowania się obowiązującym przepisom. O działaniach prewencyjnych realizowanych w naszym mieście w ramach akcji „Bezpieczne Lato 2017” będziemy na bieżąco informować na łamach naszego portalu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.