Wiadomości z Zabrza

Kontrole autobusów komunikacji miejskiej. Policjanci zatrzymali 4 dowody rejestracyjne

  • Dodano: 2019-07-19 11:15

Policjanci zabrzańskiej drogówki i inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach na dworcu w centrum miasta kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej.

Tym razem zostały zatrzymane 4 dowody rejestracyjne

To już trzecia taka kontrola z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów w naszym mieście. Kolejne działania już wkrótce.

Od wczesnych godzin rannych, mundurowi zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach, prowadzili kontrole autobusów komunikacji miejskiej świadczących usługi z zakresu przewozu pasażerów. Do działań została sprowadzona z Katowic najnowocześniejsza w Polsce mobilna stacja kontroli pojazdów. Celem tego typu działań jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów korzystających z transportu publicznego i zbiorowego.

Tylko wczoraj mundurowi skontrolowali 9 pojazdów komunikacji miejskiej

W czterech przypadkach kontrola stanu technicznego autobusu uniemożliwiła dalszą jazdę i zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Należy podkreślić, że niespełna trzy lata temu aż 18 takich kontroli skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, tak więc stan techniczny zabrzańskich autobusów miejskich uległ znacznej poprawie. Podczas przeglądu stanu technicznego pojazdów policjanci i inspektorzy sprawdzali m. in. czy nie występują wycieki płynów eksploatacyjnych, sprawność układu hamulcowego i kierowniczego. Oprócz stanu technicznego pojazdów policjanci i inspektorzy WITD sprawdzali sposób przewożenie osób. Kolejne działania już wkrótce.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.