Wiadomości z Zabrza

Konieczna kolejna naprawa nawierzchni na rogu ul. Wolności i Powstańców Śląskich

  • Dodano: 2022-03-24 13:45

Nawierzchnia została naprawiona, ale... nie na długo. Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu apeluje o przestrzeganie zakazu i zaprzestanie parkowania na rogu ulic Wolności i Powstańców Śląskich.

Miejski Zarząd dróg przypomina: parkowanie w tym miejscu jest zabronione

Nawierzchnia na rogu ulic Wolności i Powstańców Śląskich została naprawiona w środę 16 marca. Składa się ona z drobnej kostki granitowej i betonowej. Naprawa konieczna była ze względu na uszkodzenia spowodowane parowaniem i manewrowaniem pojazdów. Nie trwało to długo, bo już w miniony wtorek (22 marca) po naprawie nie było śladu.

– Po naprawie miejsce zostało wygrodzone za pomocą taśmy, ponieważ nawierzchnia układana na zaprawach cementowych powinna się stabilizować przez 7 dni. W dniu wczorajszym (22 marca) stwierdziliśmy, że taśma została usunięta, a nawierzchnia została ponownie zniszczona przez parkujące tam pojazdy  – przekazuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Miejski Zarząd Dróg przypomina, że miejsce to znajduje się pod kamerą miejskiego monitoringu i w łatwy sposób można zidentyfikować kierowców, którzy tam parkują.

– Miejsce to znajduje się bezpośrednio pod kamerą monitoringu miejskiego, zatem można zidentyfikować sprawcę i wyegzekwować naprawę szkody. Można do tego zaangażować odpowiednie służby. Można również układać kostkę co tydzień. Tylko po co, skoro można po prostu przestrzegać zakazu parkowania, o co uprzejmie prosimy – przekazuje Miejski Zarząd Dróg.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.