Wiadomości z Zabrza

Koniec sezonu Zabrzańskiego Roweru Miejskiego

  • Dodano: 2018-12-07 11:45

Miał być tylko na próbę, a został na dłużej. Zabrzański Rower Miejski wystartował pod koniec kwietnia jako dwumiesięczny program pilotażowy. Rowery jednak zostały na ulicach, a system został rozbudowany. Zamiast w lipcu, sezon zakończy się dopiero 30 listopada.

- System wypożyczalni rowerów w naszym mieście się sprawdził. Zabrzanie chętnie korzystają z niego i dopytują o kolejne stacje. To najlepsze potwierdzenie, że podjęte zadanie przyniosło spodziewany efekt. Mieszkańcy potwierdzili tym samym, że preferują aktywny wypoczynek – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

W pierwszym sezonie Zabrzańskie Rowery Miejskie wypożyczone zostały ponad 7 200 razy. W systemie zarejestrowało się ponad 2 800 tysiąca użytkowników, jednak nie tylko oni korzystali z zabrzańskich rowerów – ponad 2 tysięcy wypożyczeń dokonały osoby zarejestrowane w innych systemach Nextbike.

- Jednorazowa rejestracja w naszym systemie daje dostęp do rowerów w całej metropolii, a więc nie tylko w Zabrzu, ale też m.in. Katowicach, Gliwicach czy Chorzowie. Wystarczy mieć założone i aktywne konto Nextbike. Prowadzimy rozmowy nad tym, by tę integrację jeszcze bardziej pogłębić tak, by korzystanie z rowerów w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii było jeszcze wygodniejsze – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Średni czas jednego wypożyczenia Zabrzańskiego Roweru Miejskiego wyniósł niemal 53 minuty. Największą popularnością cieszyła się stacja Sztolnia Port, a rowerzyści najchętniej na rowerach miejskich pokonywali dystans między stacjami Plac Dworcowy i Politechnika Śląska.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • SiRs

    Fajnie jak by takie stacje były ze 3 na każdą dzielnicę, blisko przystanków kzk :) marzyciel

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.