Wiadomości z Zabrza

Koncert pasyjny w kościele pw. św. Anny zwieńczył tegoroczne "Dni Papieskie"

  • Dodano: 2022-04-15 06:15, aktualizacja: 2022-04-15 06:46

Solidaryzując się z narodem ukraińskim, podczas koncertu pasyjnego, który odbył się w kościele pw. św. Anny w Zabrzu Filharmonia Zabrzańska wykonała m.in. ,,Modlitwę za Ukrainę”.

Zaśpiewała ją 12-letnia Monika Glazer – pochodząca z Kamieńca Podolskiego uzdolniona wokalistka. Głównym punktem koncertu było ,,Requiem” Gabriela Faure, w którym partie solowe wykonali: Kamila Goik (sopran) i Jakub Borgiel (baryton). Towarzyszyli im chórzyści Resonans con Tutti, przygotowani przez Arlenę i Waldemara Gałązków. Chór oraz Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej poprowadził Sławomir Chrzanowski.

Koncert pasyjny zorganizowany został w ramach „Dni Papieskich” i wieńczył tegoroczne obchody tego wydarzenia

Tradycyjnie w pierwszej połowie kwietnia zabrzanie świętowali kolejną, szesnastą już edycję Dni Papieskich. Tegoroczne obchody rozpoczęły się 2 kwietnia, w kościele pw. św. Jadwigi w Zabrzu, gdzie zainaugurowana została wystawa prasowa „A przecież nie cały umieram”, prezentująca wycinki prasy opublikowanej w Polsce po śmierci św. Jana Pawła II.

W ramach tegorocznej edycji „Dni Papieskich” odbyła się tez m.in. gawęda historyczna Dariusza Walerjańskiego „Historia Zabrza w kościołach zapisana – fakty, ciekawostki, mity„, recital gitarowy Patryka Filipowicza „Pieśni śpiewane gitarą„, wieczór literacki inspirowany pamięcią o św. Janie Pawle II, a organizowany z Klubem Inteligencji Katolickiej w Zabrzu, a także tradycyjna „Kawiarenka z oknem na świat”, czyli dyskusja z udziałem dr Małgorzaty Mańki-Szulik, ks. Tomasza Sękowskiego, Tomasza Iwasiowa oraz prof. Piotra Skubały.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.