Wiadomości z Zabrza

Kompletnie pijany kierowca uderzył w znak na ulicy Kasprowicza

  • Dodano: 2024-06-11 12:15, aktualizacja: 2024-06-13 12:38

Miał ponad dwa i pół promila alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę. Na ulicy Kasprowicza uderzył w znak drogowy. O sprawcy kolizji, który był nietrzeźwy, szybko powiadomiono policję.

Dziękujemy zgłaszającemu za zdecydowaną reakcję, która przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego - przekazuje oficer prasowy Komendy Policji w Zabrzu.

Nietrzeźwy uderzył w znak

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 12.46. Kierujący volkswagenem, 57-latek nie opanował swojego samochodu i uderzył w znak drogowy. Na miejsce wezwano policjantów ruchu drogowego. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że sprawca kolizji miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. 57-latek stracił już prawo jazdy, swój samochód i odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

Przypominamy, że niezmiennie trwa kampania społeczna „Nie reagujesz – akceptujesz!”. Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście - informuje oficer prasowy zabrzańskiej Komendy Policji.

Zabrzańscy policjanci przypominają również że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, czyli na poziomie powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat. Jeżeli natomiast badanie stanu trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym wykaże między 0,2 do 0,5 promila wówczas mamy do czynienia z wykroczeniem jazdy w stanie po użyciu alkoholu. Grozi za to grzywna do 30 000 złotych, ale nie niższa niż 2500 zł lub areszt do 30 dni. Do tego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również