Wiadomości z Zabrza

Kolizje i połamane drzewa. Skutki załamania pogody w Zabrzu

  • Dodano: 2022-01-18 13:15, aktualizacja: 2022-01-18 15:02

W poniedziałek 17 stycznia w związku z silnym wiatrem i opadami śniegu warunki atmosferyczne były fatalne. Na szczęście kierowcy nie dali zimie się zaskoczyć i doszło tylko do 5 kolizji. Silny wiatr łamał gałęzie drzew.

Podsumowanie skutków silnego wiatru i opadów śniegu

W poniedziałek 17 stycznia w związku z silnym wiatrem i opadami śniegu warunki na drogach w Zabrzu były bardzo ciężkie. Nagły atak zimy spowodował paraliż na wielu śląskich drogach, a silny wiatr łamał gałęzie drzew. W ciągu doby w naszym mieście doszło do 5 kolizji, a zabrzańscy strażacy interweniowali 3 razy w związku z połamanymi drzewami.

W ciągu doby doszło do 5 kolizji

Jak poinformował mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, w ciągu całej doby 17 stycznia w Zabrzu doszło do 5 kolizji i miały one miejsce:

  • o godzinie 16:10 w ciągu ulicy Ziemskiej (przy wjeździe na DK88),
  • o godzinie 16:55 w ciągu ulicy  Krakowskiej
  • o godzinie 13:33 w ciągu ulicy Tarnogorskiej,
  • o godzinie 19:00 w ciągu ulicy  Bytomskiej,
  • o godzinie 20:00 w ciągu ulicy Szkubacza 1 (przy markecie OBI). 

Nawierzchnia dróg była śliska i wystarczyła chwila nieuwagi, aby doprowadzić do zdarzenia drogowego, jednak tego dnia na zabrzańskich drogach nie doszło do żadnego wypadku.

Silny wiatr łamał gałęzie drzew

Zabrzańscy strażacy tego dnia brali udział w 3 interwencjach związanych z połamanymi konarami drzew. Po godzinie 11:00 usuwali naderwany konar przy ulicy Sikorskiego.

– Naderwane drzewo było nad linią energetyczną, więc musieliśmy ściągnąć tam pogotowie energetyczne, żeby usunąć ten konar – poinformował st. kpt. Wojciech Strugacz, oficer prasowy KM PSP w Zabrzu.

Dwie godziny później strażacy interweniowali przy ulicy Pyki. Ostatnia interwencja miała miejsce po godzinie 16:00 i dotyczyła usunięcia naderwanego konaru nad jezdnią w ciągu ulicy Damrota. 

W ciągu ostatniej doby w całym województwie śląskim Państwowa Straż Pożarna odnotowała 260 zdarzeń. W działaniach zaangażowanych było 319 zastępów PSP i OSP. Silny wiatr uszkodził 13 dachów, w tym 10 w budynkach mieszkalnych. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.