Wiadomości z Zabrza

Kolejny głos naszych przyjaciół z Ukrainy. Jak okazać im wsparcie?

  • Dodano: 2022-02-28 08:30, aktualizacja: 2022-03-23 10:48

W miniony weekend do Urzędu Miejskiego w Zabrzu dotarł kolejny list z partnerskiego miasta Równe na Ukrainie. Mer miasta Oleksandr Tretyak napisał:

Drodzy koledzy!

Szczerze dziękuję wszystkim za sygnały solidarności, które otrzymujemy od Was w tej groźnej dla Ukrainy sytuacji. Dla nas Państwa wsparcie jest znaczące. Bardzo doceniamy całą pomoc, którą otrzymywaliśmy od Was wcześniej.

Mamy nadzieję, że ukraińskie społeczeństwo przy wsparciu społeczności międzynarodowej wyjdzie z tej sytuacji z dumnie podniesioną głową oraz uda się nam zachować spokój na naszej ziemi. Prawda i Pan Bóg jest z Nami.
Rozpaczliwie potrzebujemy:

Ładunki humanitarne, artykuły medyczne, opatrunki, środki przeciwbólowe, płyn fizjologiczny, leki na gorączkę, kołowroty, bandaże, zestawy żywnościowe, namioty , materace, krzesła składane.

Oprócz tego bardzo potrzebujemy kamizelek kuloodpornych.

Pomoc można nieść ofiarowując najpotrzebniejsze rzeczy

Do tej pory w zbiórkę włączyło się aż 100 zabrzańskich rodzin! Przekazanie wsparcia rzeczowego dla poszkodowanych rosyjską agresją obywateli Ukrainy odbywa się za pomocą Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Brodzińskiego 4.

Od piątku do siedziby COP można przynosić:

  • żywność o długiej dacie przydatności do spożycia (konserwy, ryż, kasza, makarony itd.),
  • środki opatrunkowe, higieniczne i sanitarne,
  • koce, śpiwory, pościel itp.

Przyjmowane będą tylko artykuły nowe.

Punkty czynny jest codziennie w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 19.00, a w soboty i niedziele od godz. 10.00 do godz. 15.00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (32) 271 04 74 lub 512 240 287.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również