Wiadomości z Zabrza

Kolejne zarzuty w sprawie kradzieży hurtowej ilości alkoholu

  • Dodano: 2019-09-23 10:15

Wracamy do sprawy z początku września, gdzie policjanci z Komisariatu IV Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież hurtowej ilości alkoholu.

Skuteczna praca policjantów z zabrzańskiej czwórki pozwoliła na ustalenie podejrzanego o paserstwo oraz odzyskanie części skradzionego mienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa, za co grozi mu do 5 lat więzieniaNa początku września  informowaliśmy o zatrzymaniu mężczyzny (złodziej hurtownik zatrzymany) podejrzanego o kradzież 1593 butelek wódki. Mężczyzna kradzieży dokonywał od początku sierpnia tego roku na terenie hurtowni, której był pracownikiem. Jak tłumaczył, kradł, bo chciał spłacić swoje długi. Łączna  wartość strat, jakie  powstały wskutek jego przestępczej działalności to ponad 28 tys. złotych. Na miejscu kradzieży policjanci wykonali szereg czynności, mających zabezpieczyć wszelkie dowody oraz ustalić ewentualnych świadków. Dzięki zabezpieczonemu monitoringowi i skutecznej pracy operacyjnej udało się dotrzeć, do 34-letniego mieszkańca Bytomia, który kupował skradzioną  wódkę od nieuczciwego pracownika hurtowni. 34-latek usłyszał już  zarzut paserstwa, za co grozi mu do 5 lat wiezienia. Jak ustalili śledczy łącznie zakupił 1113 butelek wódki, z czego 612 udało się  policjantom odzyskać. Wartość odzyskanego mienia to ponad 10 tys. złotych. Czynności w sprawie  nadal trwają i niewykluczone, że dojdzie w niej do kolejnych zatrzymań. W tym miejscu warto zauważyć, iż rolą policjantów nie jest jedynie dążenie  do ukarania sprawcy przestępstwa, ale też do odzyskania skradzionego mienia. Co jest szczególnie istotne dla pokrzywdzonych i co bardzo dobrze pokazuje przykład tej sprawy.  

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.