Wiadomości z Zabrza

Kolejne spotkania profilaktyczne w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje"

  • Dodano: 2021-07-26 08:15, aktualizacja: 2021-07-26 08:21

Policyjni profilaktycy z zabrzańskiej komendy, przez całe wakacje prowadzą spotkania w ramach akcji: "Bezpieczne wakacje" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". W czasie prelekcji policjanci radzą jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą oraz unikać innych potencjalnych zagrożeń podczas wakacyjnego wypoczynku.

Tym razem, mundurowi z zabrzańskiej komendy odwiedzili basen Aquaris przy ulicy Kopernika. Oprócz profilaktyków zajęcia prowadzili również policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy. W czasie spotkania jego uczestnicy zdobywali wiedzę dotyczącą tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście. Podczas zajęć dzieci otrzymała kolorowanki oraz drobne upominki.

Bezpieczne Wakacje z zabrzańską Policją

Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" i "Bezpieczne Wakacje". Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Pamiętajmy:

  • Spędzając czas w górach lub nad wodą korzystajmy jedynie z wyznaczonych szlaków oraz strzeżonych kąpielisk i miejsc wyznaczonych do kąpieli, a rodzaj aktywności dostosujmy do swoich umiejętności i możliwości psychofizycznych. Przed wyjściem w góry zapoznajmy się z aktualnie panującymi warunkami i prognozą pogody. Zadbajmy o odpowiednie ubranie, obuwie i wyposażenie (np. prowiant i napoje, mapę i kompas, latarkę, podręczną apteczkę oraz telefon komórkowy z naładowaną baterią i zapisanymi numerami alarmowymi).
  • Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.