Wiadomości z Zabrza

Kolejne nielegalne automaty przejęte przez zabrzańskich policjantów

  • Dodano: 2022-08-12 14:45

Dzięki zgłoszeniu naniesionym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, Policjanci z I Komisariatu Policji w Zabrzu wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Znajdowały się one w jednym z lokali w centrum miasta. Właścicielom zabezpieczonych automatów może grozić kara do 3 lat więzienia.

Policjanci przejęli kolejne nielegalne automaty

Wczoraj krótko przed północą policjanci z I Komisariatu Policji w Zabrzu poprzez zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miasta, mogą znajdować się nielegalne automaty do gier hazardowych. Policjanci wkroczyli do wskazanego lokalu, gdzie ujawnili 5 automatów do gier hazardowych. Rano na miejsce przybyli funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej. W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje nieprzerwanie od ponad pięciu lat i jest przykładem bardzo dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również