Wiadomości z Zabrza

Kolejne nasadzenia w ramach akcji "100 drzew na 100-lecie Miasta"

  • Dodano: 2022-05-06 08:15, aktualizacja: 2022-05-06 08:31

Kolejne młode buki posadzone zostały wczoraj w Parku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Jest to kontynuacja akcji mającej na celu uczczenie 100-lecia nadania praw miejskich Zabrzu, a jednocześnie jedno z wielu działań proekologicznych w naszym mieście.

W Zabrzu zasadzono kolejne drzewa

Tym razem w przedsięwzięcie włączyli się uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Zabrzu. Młodzież, pod okiem leśnika Piotra Malchera, sadziła drzewa w przygotowanej przez lasy komunalne części parku.

– Za rok będziemy mogli tu przyjść i powiedzieć, że te drzewa zasadziliśmy właśnie my – mówili podopieczni zabrzańskiej „Samochodówki”.

Warto przypomnieć, że nieprzypadkowo została wybrana właśnie buczyna - hektar drzewostanu potrafi usunąć do 50 ton pyłu rocznie. Jest to także jeden z głównych lasotwórczych gatunków w naszym kraju.

Na terenie Zabrza znajduje się ponad 160 hektarów lasów komunalnych oraz dziesięć ogólnodostępnych parków miejskich o powierzchni 39 ha, w których w tym roku nasadzonych zostanie 20 tys. drzew.

W naszym mieście funkcjonuje także założony w 1938 Miejski Ogród Botaniczny, w którym na powierzchni 6,36 ha zgromadzono ponad 5 tys. drzew i krzewów.

W ramach działań proekologicznych Miasto pozyskało w minionym roku 5 mln zł na rewitalizację terenów zielonych, tj. Parku im. Poległych Bohaterów oraz budowę placu wodnego na osiedlu Janek. W planach jest także modernizacja szklarni oraz budowa zaplecza edukacyjnego we wspomnianym ogrodzie botanicznym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.