Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kolejne kontrole z udziałem psa szkolonego do wyszukiwania narkotyków

  • Dodano: 2019-06-17 10:45

Policjanci z zabrzańskiej drogówki ponownie prowadzili działania mające wykluczyć z dalszej jazdy kierowców pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Podczas kontroli, obok stróżów prawa obecny był także funkcjonariusz z Krajowej Administracji Skarbowej wraz z psem wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytetowe zadanie policjantów

Codziennie w swojej służbie mundurowi spotykają się ze świadomym łamaniem obowiązujących przepisów, brakiem kultury jazdy, pośpiechem i nieuwagą, co często prowadzi do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Coraz lepsze samochody lub postrzeganie siebie, jako dobrego kierowcy nie gwarantują bezpieczeństwa na drodze.

Niestety wielu z kierujących decyduje się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków

Niestety, jak pokazują ostatnie tygodnie, nieodpowiedzialna jazda przyczyniła się do powstania nie tylko groźnie wyglądających kolizji, ale również do wypadków śmiertelnych. Aby ograniczyć ilość tych zdarzeń, a tym samym poprawić bezpieczeństwo na zabrzańskich drogach, mundurowi podjęli współpracę z funkcjonariuszem Krajowej Administracji Skarbowej, który z psem wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków prowadził wraz z policjantami kontrole drogowe. Mundurowi z zabrzańskiej drogówki, w trakcie działań sprawdzali stan trzeźwości, a także czy kierujący nie prowadzili pod wpływem narkotyków. Obecny na miejscu pies do wyszukiwania narkotyków sprawdzał samochody, czy kierowcy nie przewozili w nich środków odurzających.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.