Wiadomości z Zabrza

Kolejna edycja Hubertusa za nami!

  • Dodano: 2018-10-15 17:15

Piękna pogoda w sobotę przyciągnęła miłośników koni z całego Śląska na Hubertus w Zabrzu. Święty Hubert - patron myśliwych, leśników i jeźdźców - obchodzi swoje święto na przełomie października i listopada, kiedy to świętuję się zakończenie sezonu letnio-jesiennego.

Festyn na kąpielisku leśnym został przygotowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Jeździecki Maciejówka pod patronatem honorowym Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza.

Największą atrakcją tego dnia były gonitwy jeźdźców na koniach w dwóch kategoriach wiekowych; dla młodszych i dorosłych zawodników. Każda gonitwa została poprzedzona tradycyjnym wstrzemiennym dla uczestników. Główną nagrodą w konkursach był Puchar Prezydent Zabrza.  Zwycięzcą gonitwy Juniorów została Anna Kulawik, która błyskawicznie zdobyła lisi ogon. Gonitwa Seniorów została wygrana przez Łukasza Wierzchosławskiego.

Odbyły się również zawody w skokach przez płotki. Liczne atrakcje czekały na odwiedzających kąpielisko: dmuchane zamki, strefa gastronomiczna, konkurs rzutu podkową oraz konkurs strzelecki. Dla najmłodszych odbyły się zawody w poszukiwaniu lisa schowanego na terenie ośrodka. Na scenie od godziny 15 wystąpił zespół muzyczny DeFacto.


Źródło: Kamil Iwanicki

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.