Wiadomości z Zabrza

Kolejna budowa w zabrzańskiej strefie ekonomicznej

  • Dodano: 2016-01-21 09:30
Już w połowie czerwca w zabrzańskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pełną parą ruszy nowa hala produkcyjno-magazynowa knurowskiej firmy Bud-Expert. Wczoraj w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, przedstawicieli inwestora oraz wykonawcy wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego obiektu przemysłowego.
 
Przedsiębiorstwo Bud-Expert specjalizuje się w produkcji i obróbce elementów stalowych: głównie blach i rur. Z jego usług skorzystało już ponad 1000 firm. W Zabrzu powstanie druga filia produkcyjna Bud-Exper (po gliwickiej), jedna z najnowocześniejszych w Europie.
 
Inwestycja ruszyła na początku grudnia ubiegłego roku. Do tej pory udało się już zakończyć budowę fundamentów, więc nic nie stało na przeszkodzie, by rozpocząć montaż elementów prefabrykowanych konstrukcji ścian i dachu. - Specjalna strefa ekonomiczna w Zabrzu powstała stosunkowo niedawno, więc cieszy nas, że nasze wysiłki i starania tak szybko przynoszą oczekiwane plony. Wierzę, że strefa będzie powodem do dumy nas wszystkich, ale również pozwoli na realizację największych oczekiwań inwestorów – przyjaznych warunków do pracy – oraz mieszkańców – nowych miejsc pracy – mówi prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.
 
W firmie pracę znajdzie 40 osób. - Połowa z nich to pracownicy administracji i inżynierowie, pozostali to pracownicy produkcji. Jeszcze w tym roku będziemy ogłaszać nabór na część stanowisk - dodaje dyrektor Bud-Expert, Krzysztof Buczak. Jak dodaje, do zainwestowania w Zabrzu przekonały go przede wszystkim świetne warunki. - Miasto jest bardzo aktywne we współpracy z nami, a lokalizacja chyba nie może być lepsza: nie dość, że wyposażono ją we wszystkie media i przygotowano konieczną infrastrukturę, to jeszcze ma doskonałe połączenie z drogą krajową nr 88 i autostradami A1 i A4 – mówi. - Dlatego nie wykluczamy, że w niedalekiej przyszłości będziemy dalej inwestować w strefę i rozbudowywać nasz zakład.
 
Budową zajmuje się spółka PRO-INVEST, która realizuje kolejną halę w zabrzańskiej strefie. Stan inwestycji inżynierowie szacują na 40 procent.
 
Hala będzie miała powierzchnię około 1655 metrów kwadratowych. Inwestycja kosztować będzie 8 mln zł.
 
Zabrzańska strefa ekonomiczna została już w pełni uzbrojona i przygotowana na przyjęcie nowych inwestorów. Prace wyniosły 56 milionów złotych. Jak dotąd sprzedano pięć działek: dla działającej już Piekarni Kłos oraz dla Schoeller Alliber, Metal Service Centre, Metal Solution i oczywiście firmy Bud-Expert.
 
Inwestorów przekonują nie tylko warunki techniczne i lokalizacja. - Dodatkowe korzyści to ulgi podatkowe - dochodowego oraz od nieruchomości – mówi Rafał Kobos, pełnomocnik ds. inwestorów.
 
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Tak tak Manieczka jak zamkną Makoszowy to pójdziemy tam wszyscy robić. Całe 5000 ludzi do piekarni kłos i jednej śmiesznej hali. Jeszcze sie cieszy jak by to był sukces na skalę światową. Kolejne tyle lat zmarnowane. Kobieto podaj sie do dymisji wstydu oszczędź.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również