Wiadomości z Zabrza

Koksownik wraca do gry. Będzie przebudowa

  • Dodano: 2021-03-08 10:30, aktualizacja: 2021-03-08 11:36

Już we wrześniu ruszy przebudowa byłego stadionu piłkarskiego klubu sportowego „Koksownik” przy ulicy Rataja. Wybudowane zostanie zadaszenie i zaplecze. Umowa jest już podpisana.

W piątek 5 marca została podpisana umowa na przebudowę byłego stadionu „Koksownik” przy ul. Rataja. Inwestycja ta wyniesie ponad 9 mln zł, z czego 3 mln zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Miasto Zabrze z Ministerstwa Sportu.

Miasto pozyskało pod koniec ubiegłego roku tereny, które należały wcześniej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej KOKS S.A. Dzięki temu teraz jest możliwa przebudowa i powrót boiska.

Utworzenie infrastruktury sportowej dedykowane jest uczniom III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu oraz uczestnikom Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

Rozpoczęcie prac budowlanych prognozuje się na 30 września, a zakończenie na 29 października. Do końca lutego 2022 roku mają zakończyć się wszystkie prace.

Co wchodzi w zakres prac?

Boisko ma być pełnowymiarowe i mieć wymiary 105 x 68 m. Będzie ono całoroczne i mieć nawierzchnię ze sztucznej trawy. Przykryte ma być halą pneumatyczną. Powstanie zaplecze socjalne i techniczne wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli szatnia, umywalnie, toalety, pokoje narad i trenerów. W zakres prac wchodzi też wykonanie instalacji wodnej, sanitarnej, cieplnej i elektrycznej. Wykonane zostaną drogi, chodniki, miejsca postojowe, tarasy i schody terenowe. Zieleń zostanie zagospodarowana, a obiekt będzie ogrodzony i wyposażony w piłkochwyty.


Źródło: Wioletta Baborska

Komentarze (3)    dodaj »

  • Zabrzanin

    Kolejny obiekt dla Górnika, miasto całą kase pcha w klub. Jeden klub. Są inne kluby piłkarskie w Zabrzu i kluby szkolące dzieci i młodzież. Dlaczego taki obiekt ma być dla Akademii Górnika tylko?

  • Mieszkaniec

    Geld w gulik.

  • Zabrzanin

    Kolejny obiekt dla Górnika, miasto całą kase pcha w klub. Jeden klub. Są inne kluby piłkarskie w Zabrzu i kluby szkolące dzieci i młodzież. Dlaczego taki obiekt ma być dla Akademii Górnika tylko?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również