Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Kobieta potrącona przez autobus [AKTUALIZACJA]

 • Dodano: 2018-01-19 10:00, aktualizacja: 2018-01-19 11:12

Uwaga kierowcy! W południe w rejonie skrzyżowania ulic Szczęść Boże i 3 Maja doszło do wypadku - kobieta została potrącona przez autobus. Policja zamyka odcinek drogi!

AKTUALIZACJA 19 stycznia

Kierujący autobusem linii 840, który potrącił w czwartek kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych, był trzeźwy, ale w jego organizmie ujawniono obecność amfetaminy - informuje dziś zabrzańska policja. Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed południem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 62-letnia kobieta chciała przejść na drugą stronę ulicy.  Kiedy samochód osobowy, poruszający się prawym pasem, ustąpił jej pierwszeństwa, piesza weszła na pasy. Niestety, kierujący autobusem komunikacji miejskiej jadący lewym pasem z dworca w stronę szpitala na ulicy 3 Maja, nie zatrzymał się i potrącił 62-latkę. Nieprzytomna kobieta, w stanie ciężkim, została przewieziona do szpitala - mówi sierż. szt. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy KMP w Zabrzu

Na czas pracy prokuratury, policji, technika kryminalistyki, a także biegłych z zakresu ruchu drogowego ten odcinek drogi był zamknięty. Po godz. 15.00 ulica została otwarta dla ruchu. Obecnie trwa przesłuchiwanie 22-letniego kierującego, jak i świadków zdarzenia.

____

18 stycznia

W południe w rejonie skrzyżowania ulic Szczęść Boże i 3 Maja doszło do wypadku. Jak informuje sierż. szt. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy KMP w Zabrzu, kobieta została potrącona przez autobus. Policja nie zdradza na razie szczegółów. Na czas prowadzonych czynności zamknięty będzie odcinek drogi od ulicy Lutra do Szczęść Boże.

Już na wysokości ulicy Makoszowskej można kierować się na Rondo Sybiraków albo na skrzyżowaniu z Monte Casino skręcić w ulicę Roosevelta - radzi sierżant Żyłka

Kierowcy, jeśli możecie, omijajcie tę część miasta!

Pokaż na mapie

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Kierowca zawodowy

  Jakim prawem ten człowiek przewoził ludzi. W Polsce aby uzyskac prawo jazdy kat. D (autobus) należy skończyć 24 lata. Czy ktoś w firmie zatrudniającej tego kierowcec sprawdził jego uprawnienia?

 • wredny_babsztyl

  Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu 3-Maja z ul. Szczęść Boże. Nie wpowadzajcie ludzi w błąd.

 • Mieszkaniec

  Zdarzenie było w rejonie 3go Maja - Szczęść Boże. Drobny detal - ale jedno skrzyżowanie dalej.

 • Mieszkaniec

  A jak ktoś chce dojechać do szpitala, do którego jest jedyny wjazd od ul.Krasińskiego - jednokierunkowa or zamkniętego skrzyżowania - to też ma sobie skręcić w Makoszowską albo Roosevelta?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.