Wiadomości z Zabrza

Kino Roma kinem studyjnym

  • Dodano: 2021-03-03 15:00, aktualizacja: 2021-03-05 13:01

Najstarsze kino na Górnym Śląsku – Kino Roma w Zabrzu, dołączyło do grona 199 kin w kraju należących do Sieci Kin Studyjnych i Stowarzyszenia Kin Studyjnych. Będzie 17. kinem w województwie śląskim.

Najstarsze kino na Górnym Śląsku

- To wielki sukces dla Zabrza i dla Romy - nasze kino umocniło swoją pozycję na mapie kin w Polsce, ale będzie to również możliwość do wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń z innymi placówkami w Polsce. Przynależność do Sieci Kin Studyjnych m.in. pozwala rozszerzyć repertuar o dodatkowe festiwale i co najważniejsze, składać wnioski do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w celu pozyskania dodatkowych funduszy na cyfryzację i modernizację kina – informują pracownicy Kina Roma.

Kino Roma 17. kinem studyjnym na Śląsku

Kino Roma działa już od ponad 100 lat. Znajduje się w samym centrum Zabrza przy ulicy ul. Padlewskiego 4. W kinie Roma zawsze można liczyć na najnowsze premiery filmowe ze światowych festiwali, seanse bez reklam oraz częste warsztaty i spotkania z twórcami filmowymi.

Specjalny repertuar Kina Roma

Z okazji przyłączenia się do Sieci Kin Studyjnych, Kino Roma przygotowało specjalny repertuar dla swoich gości.

- Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalny repertuar, w którym odbędzie się projekcja aż 9 znakomitych filmów. Od kina familijnego, przez kino polskie, kończąc na filmach wielokrotnie nagradzanych i nominowanych w najważniejszych wydarzeniach filmowych na świecie, takich jak Oscary czy Złoty Glob – informuje.

Przypominamy - w związku ze zniesieniem części rządowych obostrzeń kina otwarte są od 12 lutego. Na widowni może jednak zasiadać jedynie połowa publiczności i musi zostać zachowany reżim sanitarny.


Źródło: Wioletta Baborska

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.