Wiadomości z Zabrza

Kąpielisko Leśne w Zabrzu: Wstęp bezpłatny, ale nie można korzystać z kąpieli w basenach

  • Dodano: 2021-06-26 11:00

W piątek, 25 czerwca, zaplanowano wielkie otwarcie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu. Inauguracji miały towarzyszyć liczne atrakcje. Niestety, z uwagi na nawałnicę, jaka przeszła przez województwo śląskie w nocy z 24 na 25 czerwca, nie można jeszcze korzystać z basenów.

Jeszcze 24 czerwca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu informował, że dziś szykuje się oficjalne otwarcie sezonu letniego na Kąpielisku Leśnym. Zapowiadano, że wszystkie dzieci będą mogły skorzystać bezpłatne z dmuchańca. Miał pojawić się także  ReShape Fitness z mnóstwem atrakcji, takich jak:

  • gry i zabawy dla dzieciaków,
  • aqua-aerobic,
  • trening na trampolinach, 
  • trening funkcjonalny na trawce,
  • zajęcia sportowe ,
  • koło z nagrodami 

W nocy z 24 na 25 czerwca przez całe województwo śląskie przeszła potężna nawałnica. Strażacy musieli interweniować 640 razy. Najgorzej było w powiecie gliwickim (260 interwencji), będzińskim (159 interwencji), zabrzańskim (70 interwencji) i tarnogórskim (34 interwencje). Jak informuje Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach, uszkodzone zostały 154 dachy, w tym: 142 dachy na budynkach mieszkalnych (wszystkie do dalszego zamieszkania) oraz  12 dachów na budynkach gospodarczych. W Zabrzu odnotowano w sumie ok. 70 interwencji związanych ze skutkami nawałnicy. Jak wyjaśnia st. kpt. Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu, przez całą noc z 24/25 czerwca Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Komendy Miejskiej PSP w Zabrzu oraz Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Miasta Zabrze usuwały skutki przejścia nad miastem burzy oraz intensywnych opadów deszczu. 

Brak możliwości kąpieli w basenach Kąpieliska Leśnego

Sytuacja pogodowa miała wpływ także na zabrzańskie kąpielisko. Wstęp na jego teren jest bezpłatny, ale do odwołania nie można korzystać z kąpieli w basenach.

- W związku ze skutkami nawałnicy, która przeszła nad Zabrzem, wstęp na Kąpielisko Leśne do odwołania jest BEZPŁATNY. Dla bezpieczeństwa korzystających z basenów sprawdzamy jakość wody. Informujemy, że do czasu sprawdzenia stanu wody NIE MOŻNA korzystać z basenów kąpielowych. Przepraszamy za utrudnienia – poinformował zabrzański MOSiR.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.