Wiadomości z Zabrza

Już po raz 28. Zabrze włączyło się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  • Dodano: 2020-01-13 13:30

Już po raz 28. Zabrze włączyło się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku około kilkuset wolontariuszy wyszło na ulice miasta, żeby zebrać fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Zabrzu działania związane z WOŚP koordynowało Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił".

Na mieszkańców Zabrza w weekend czekało wiele atrakcji. Na scenie postawionej na placu Teatralnym, odbyło się wiele, ciekawych koncertów. W sobotę wystąpili: DJ Tweeter&DJ Chudy, Tequila Sunrise, Fonogon, MinimumMasy, Transgresja oraz Tabu. Natomiast w niedzielę: DJ Tweeter& DJ Chudy, Sam Som, Fundacja Dobrzy Ludzie, Susie, why?, (Do) Czech Bymów Sztuka, Zabrzański Chor Młodzieżowy "Resonans con tutti” im. N. G. Kroczka oraz Abradab.

W niedzielę wieczorem wolontariusze oraz mieszkańcy miasta, który zebrali się na placu teatralnym wysłali niezwykłe "światełko do nieba”. O godz. 20.00 na zabrzańskim finale wystąpił Teatr Ognia Nam-Tara.

W tym roku Orkiestra zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Jak poinformował zabrzański sztab, wolontariuszom udało się zebrać 168 755.10 zł! Jak się okazuje tegoroczna edycja zbiórki jest rekordowa. Obecnie wiemy, że łącznie zebrano 115 362 894 zł. Rok temu o tej samej porze, wynosiła ona 92 143 798 zł!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • WOŚP

    W sztabie 3883 im. Heidiego również kolejny rekord.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.