Wiadomości z Zabrza

Już po raz 28. Zabrze włączyło się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  • Dodano: 2020-01-13 13:30

Już po raz 28. Zabrze włączyło się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku około kilkuset wolontariuszy wyszło na ulice miasta, żeby zebrać fundusze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Zabrzu działania związane z WOŚP koordynowało Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił".

Na mieszkańców Zabrza w weekend czekało wiele atrakcji. Na scenie postawionej na placu Teatralnym, odbyło się wiele, ciekawych koncertów. W sobotę wystąpili: DJ Tweeter&DJ Chudy, Tequila Sunrise, Fonogon, MinimumMasy, Transgresja oraz Tabu. Natomiast w niedzielę: DJ Tweeter& DJ Chudy, Sam Som, Fundacja Dobrzy Ludzie, Susie, why?, (Do) Czech Bymów Sztuka, Zabrzański Chor Młodzieżowy "Resonans con tutti” im. N. G. Kroczka oraz Abradab.

W niedzielę wieczorem wolontariusze oraz mieszkańcy miasta, który zebrali się na placu teatralnym wysłali niezwykłe "światełko do nieba”. O godz. 20.00 na zabrzańskim finale wystąpił Teatr Ognia Nam-Tara.

W tym roku Orkiestra zbierała środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Jak poinformował zabrzański sztab, wolontariuszom udało się zebrać 168 755.10 zł! Jak się okazuje tegoroczna edycja zbiórki jest rekordowa. Obecnie wiemy, że łącznie zebrano 115 362 894 zł. Rok temu o tej samej porze, wynosiła ona 92 143 798 zł!

Komentarze (1)    dodaj »

  • WOŚP

    W sztabie 3883 im. Heidiego również kolejny rekord.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również