Wiadomości z Zabrza

Angulo Najpopularniejszym Sportowcem Zabrza 2019 r., ale czy Hiszpan pozostanie w KSG?

  • Dodano: 2020-01-13 13:00

Ważą się losy najlepszego napastnika Górnika Zabrze – Igor Angulo ma podpisany kontrakt do czerwca tego roku, a pierwsze transferowe oferty już napłynęły. Hiszpan deklaruje, że wolałby zostać w Górniku Zabrze i twierdzi, że to właśnie śląski klub będzie miał pierwszeństwo, o ile oferta będzie dla niego satysfakcjonująca.

Igor Angulo to ważna postać dla zabrzańskiego sportu

Igor Angulo jest bardzo ważną postacią dla zabrzańskiego sportu. Hiszpan został w minionym sezonie królem strzelców PKO Ekstraklasy, aż 24 razy umieszczając piłkę w siatce przeciwnika. Piłkarz jest po prostu jednym z motorów napędowych Górnika, systematycznie udowadnia na boisku.

W minioną sobotę odbył się także Bal Sportowca, podczas którego Igor Angulo otrzymał tytuł Najpopularniejszego Sportowca 2019 roku.

Jestem bardzo dumny z tego, że po raz kolejny raz mogę odebrać tę nagrodę. Piłka nożna to sport drużynowy, więc nie byłoby mowy o tej wygranie gdyby nie moi koledzy z drużyny i sztab szkoleniowy. To również nagroda dla nas wszystkich. Bardzo im za to dziękuję. Podziękowania kieruję również do wszystkich kibiców, którzy na mnie zagłosowali - powiedział po odebraniu nagrody Igor Angulo.

Klub chce, aby Hiszpan pozostał w Zabrzu, jednak oczekiwania finansowe piłkarza są wysokie

W rozmowie z Dziennikiem Zachodnim członek zarządu Górnika Zabrze Dariusz Czernik poinformował, że klubowi zależy na tym, aby Igor Angulo nadal reprezentował biało-niebiesko-czerwone barwy. Hiszpan miał otrzymać propozycję przedłużenia kontraktu na kolejny rok lub dwa lata, jeżeli na boisku spędzi odpowiednią ilość minut, jednak zawodnik oczekiwał przynajmniej dwuletniej kontynuacji kariery w Zabrzu bez warunkowania tego od czasu gry. Zarząd klubu w końcu się na to zgodził, jednak oczekiwania finansowe Angulo były mocno rozbieżne z tym, co klub mógł zaproponować.

Wszystko zatem wskazuje na to, że jeżeli Górnik nie znajdzie dodatkowych pieniędzy na swojego najlepszego napastnika, to od września Hiszpan będzie reprezentował już inne barwy. Na kontraktowym stole Igora Angulo leży propozycja z tureckiego Adana Demirspor, a jak twierdzi sam zainteresowany, jest to co prawda najpoważniejsza oferta, ale nie jedyna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.