Wiadomości z Zabrza

Już niedługo koniec utrudnień w Kończycach. Trwają prace wykończeniowe

 • Dodano: 2022-03-18 13:45

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców z Zabrza. Już niedługo koniec utrudnień związanych z przebudową przepustu nad rzeką Czarniawką w dzielnicy Kończyce w Zabrzu.

Przepust nad Czarniawką prawie gotowy!

W czwartek 17 marca Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu poinformował, że już niedługo zakończą się prace w ciągu ul. 3 Maja w dzielnicy Kończyce. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, które powinny zakończyć się maksymalnie do 31 marca 2022 roku.

– Informujemy, że dla zadania „Przebudowa obiektów inżynierskich na terenie miasta Zabrze z podziałem na części: Część 2: Przepust w ciągu rzeki Czarniawki ul. 3 Maja/Paderewskiego”, trwają prace wykończeniowe, a termin zakończenia robót (31.03.2022) zostanie dotrzymany – czytamy w komunikacie Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu.

Przebudowa miała być zakończona w lutym

W lipcu ubiegłego roku podpisano umowę na przebudowę przepustu nad rzeką Czarnaiwką  z wykonawcą prac, którym jest konsorcjum firm „AGAL” Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Inżynierskich „AGBUD” Gomola Agata. Prace miały potrwać do połowy lutego br, ale termin ten został przesunięty do 31 marca ze względu na przeszkodę w postaci niezinwentaryzowanego kabla średniego napięcia, którego właścicielem jest firma Tauron.  

Konieczna  również była dodatkowa przebudowa wodociągu przeprowadzona przez Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w związku z kolizją wysokościową z nowym przepustem.

Na czym polegały prace?

Podczas przeprowadzanych prac wykonano przepust żelbetowy, wymieniono warstwę ścieralną, wykonano chodniki, krawężniki i obrzeża betonowe oraz umocniono koryto rzeki. 

Wartość prac wstępnie miała wynosić około 1,7 mln zł, jednak w związku z dodatkowymi pracami całkowity koszt wzrósł o około 70 tys. zł. Trwa analiza ostatecznej wartości dodatkowych kosztów.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Pracownik

  Mam nadzieję, że tym razem termin zostanie dotrzymany.Musze sporo nadkladac drogi by dojechac do pracy,a kiedy znalaxlam korzystniejsza droge,to ze wzgl na zmiane organizacji ruchu przy Placu Dworcowym, znow moje plany pokrzyżowane.Cena paliwa bardzo odbija sie tez na mojej kieszeni przy nadkladaniu drogi przez Makoszowy.Ja rozumiem,ze prace remontowe bywaja czasochlonne,ale czas ten byl wyjatkowo dlugi jak na tak wazny kawalek drogi.

 • Mariusz

  Niestety, ale niedługo czeka nas przesiadka na komunikację miejską. Ceny benzyny będą rosły. Tego chce UE w dokumencie "Fit for 55". Podróż samochodem ma być luksusem.

 • HS

  Pewnie, że jest luksusem. Posiadanie dobrej pracy to też luksus wiec Państwo chce go nam odebrać :-(

 • CzZ

  Nie rozumiem kto wyraził zgodę na zablokowanie tak ważnego odcinka drogi na tak długi okres czasu. Prace w takim miejscu powinny trwać maksymalnie kilka tygodni a nie miesięcy!!! Jeszcze ktoś się chwali, że termin zostanie dotrzymany. Myślę, że teraz Zarząd dróg powinien na 2 lata zablokować skrzyżowanie Wolności z de Gauell'a, a po 2 latach napisać, że udało się wymienić uszkodzony krawężnik zgodnie z terminem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.