Wiadomości z Zabrza

Jeszcze tylko do końca lutego – "Królewska gra" w Muzeum Miejskim

  • Dodano: 2024-02-22 09:00

W Galerii Café Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu do końca lutego podziwiać możemy wystawę pn. „Królewska gra”. To ekspozycja poświęcona szachom, dyscyplinie sportu, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Wystawa przedstawia historię zabrzańskich szachów – od najstarszych śladów tej gry na terenach Zabrza poprzez historię powojenną, a wraz z nią tworzące się sekcje szachowe, m.in. Górnika Zabrze, Spartę, Budosak, MTPGsz Centrum i Mat Zabrze Grzybowice.

Wystawa "Królewska gra" w Galerii Café Silesia Muzeum Miejskiego w Zabrzu

Na wernisażu wystawy, który odbył się w styczniu nie zabrakło oczywiście mistrza świata Jakuba Seemanna, który rozgrywał partię szachów z kolegą. Warto zaznaczyć, że Zabrze posiada obecnie dwóch znakomitych i utytułowanych szachistów – juniorów: Jakuba Seemanna z Szach Mat Zabrze oraz Antka Radzimskiego.

Wystawa wzbogacona jest również o wiele elementów aranżacyjnych związanych z grą w szachy. W trakcie trwania wydarzenia ekspozycja będzie rozbudowana o kolejne elementy oraz plansze historyczne z wyjątkowymi fotografiami. Wystawę można podziwiać do końca lutego 2024 roku.

Jeszcze tylko do końca lutego – "Królewska gra" w Muzeum Miejskim / fot. UM Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również