Wiadomości z Zabrza

Jednego dnia trzech kierowców straciło prawo jazdy. Notoryczne przekroczenia prędkości

  • Dodano: 2020-10-23 17:00

Zabrzańscy policjanci z wydziału ruchu drogowego stale kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy na drogach Zabrza. W wyniku trwających kontroli ujawnili 3 przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Trzej kierujący utracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy

Przepis ruchu drogowego nakazujący zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej, niż 50 km/h obowiązuje od 18 maja 2015 roku. Przepis ten ma na celu zniechęcenie kierujących do niebezpiecznej jazdy. Niestety policjanci dbający o bezpieczeństwo na drogach Zabrza w dalszym ciągu ujawniają przypadki przekraczania prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez piratów drogowych.

Trzy przypadki przekroczenia prędkości zabrzańska drogówka ujawniła podczas kontroli

22-letni mieszkaniec Mikołowa za kierownicą swojego stingera przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 68 km/h. Natomiast 42-letni mieszkaniec Włocławka kierujący renault przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Z kolei 40-letni kierowca forda rozpędził się do 104 km/h i w ten sposób przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Wszyscy trzej kierowcy utracili prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymali po 10 punktów karnych oraz mandaty w wysokości 500 złotych. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.