Wiadomości z Zabrza

IX Wojewódzki Amatorski Festiwal Teatralny OHO za nami [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-24 07:45, aktualizacja: 2022-06-24 08:06

Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 „Centrum Edukacji Twórczej” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu po raz dziewiąty zorganizowali Amatorski Festiwal Teatralny OHO. Na scenie Teatru Nowego w Zabrzu zaprezentowanych zostało siedem spektakli. Młodzież mogła też wziąć udział w warsztatach teatralnych.

Amatorski Festiwal Teatralny OHO 2022

Impreza skierowana do działających na Śląsku szkolnych teatrów amatorskich jest pierwszym w województwie śląskim i jeden z niewielu w Polsce przeglądów teatralnych, w których o wyborze zwycięzcy decydują sami uczestnicy podczas wspólnego, tajnego głosowania. Ideą OHO jest pokazanie, że każdy głos i opinia są wartościowe. Uczestnicy stają się aktywnymi obserwatorami, mającymi realny wpływ na końcową wygraną. Formuła festiwalu zmusza i uczy pełnego zaangażowania podczas całego czasu trwania imprezy, a nie jedynie podczas własnej prezentacji na scenie. Chodzi o zmniejszenie presji rywalizacji poprzez stworzenie platformy wspólnej wymiany wrażeń i doświadczeń – przekonują organizatorzy. Jest to również miejsce kształtowania młodego pokolenia twórców i odbiorców teatru, którzy, pomimo określenia mianem amatorskiego, niejednokrotnie prezentują bardzo wysoki poziom wykonawczy.

Ostatnia edycja Festiwalu odbyła się na deskach Teatru Nowego w Zabrzu, co jest dowodem na coraz większą popularność i prestiż konkursu. Na scenie zostały zaprezentowane nst. spektakle:

  • Moralność Pani Dulskiej – grupa teatralna Rampa z OPP4 „CET” w Zabrzu (prezentacja pozakonkursowa)
  • Ja Iwona – grupa teatralna Rozregulowani z I LO w Zabrzu
  • Pojedynek – grupa teatralna Backstage z VII LO w ZS10 w Zabrzu
  • Nie jestem numerem – grupa teatralno-taneczna Halucynacje z MDK nr 1 w Bytomiu
  • Laczek Bobiczek – grupa teatralna Panika z MDK nr 2 w Zabrzu
  • Skóra – Autorski Teatr Ruchu Wampa z MDK nr 1 w Tychach
  • Ahmed – Teatr Nieoetykietowani z OPP nr 3 w Zabrzu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.