Wiadomości z Zabrza

IX edycja akcji "Operacja Meta. Maturzyści przejmują Zabrze!"

  • Dodano: 2020-06-04 08:15, aktualizacja: 2020-06-04 07:58

Już po raz dziewiąty Zabrze opanują maturzyści w ramach „Operacji META”! Z racji wciąż trwającego zagrożenia epidemicznego wprowadzono jednak szereg zmian. Operacja Meta zostanie oficjalnie zainaugurowana już 4 czerwca (czwartek) pod Teatrem Nowym przez Małgorzatę Mańkę-Szulik, prezydent Zabrza, oraz Ewę Wolnicę, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Przekażą one grupie przedstawicieli zabrzańskich maturzystów MetoChusty, co będzie znakiem na rozpoczęcie święta absolwentów szkół średnich.

„Operacja Meta. Maturzyści przejmują Zabrze!” przez lata kojarzyła się z pozytywną, bezpieczną i przede wszystkim bardzo dobrą zabawą zabrzańskiej młodzieży przy współudziale lokalnych restauracji i pubów. Tym razem jednak z racji ograniczeń wynikających z zagrożenia epidemicznego trudno było organizować wspólne spotkanie wszystkich maturzystów, jak bywało przez ostatnich osiem lat.

Dlatego też do maturzystów trafiły już MetoChusty, czyli bandamki z logotypami akcji, organizatorów i partnerów, którzy wspólnie włączyli się w organizację Operacji Meta. Chusty nie tylko pozwalają zasłonić twarz, czego w niektórych przypadkach wymagają aktualne obostrzenia sanitarne, ale także są bardzo praktycznym gadżetem. Przede wszystkim jednak ich okazanie w siedzibach partnerów Operacji upoważnia do imponujących rabatów!

Co więcej, zabrzańskie instytucje kultury, restauracje, firmy edukacyjne i puby wyszły naprzeciw trudnej sytuacji epidemicznej i aby ograniczyć zbieranie się młodzieży w jednym miejscu i w jednym czasie w za dużej liczbie, wydłużyły okres obowiązywania „metowych” rabatów w niektórych przypadkach aż do końca października! 

IX edycja akcji "Operacja Meta. Maturzyści przejmują Zabrze!"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.