Wiadomości z Zabrza

"Maseczka w miasto" tym razem przy placu Warszawskim

  • Dodano: 2020-06-03 06:45, aktualizacja: 2020-06-02 16:43

Już w najbliższy czwartek, 4 czerwca, odbędzie się jeden z ostatnich wyjazdów maseczkobusu w miasto. Tym razem stanie stanie przy placu Warszawskim.

Początek akcji - godz. 10.00.

Maseczkobus pozostanie na miejscu do momentu przekazania ostatniej maseczki

Będzie to kolejna odsłona realizowanej przez zabrzańskie instytucje kultury i społeczników akcji „Maseczka w miasto”. Jej inicjatorem i organizatorem jest Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Projekt wsparła i objęła patronatem prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Z maseczkobusu, czyli autokaru MGW dostosowanego do potrzeb akcji, mieszkańcom Zabrza wręczane są bawełniane maseczki wielokrotnego użytku. Ostatnio rozdano ich blisko tysiąc.

Akcja „Maseczka w miasto”, realizowana przez zabrzańskie instytucje kultury, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Zabrza poprzez przekazywanie im maseczek ochronnych.

Maseczkobus wyruszył pierwszy raz w trasę 30 kwietnia

„Mieszkańcy dla mieszkańców” to motto tej wyjątkowej akcji, do której każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Można przekazać nici, gumki, czy materiał, z których wolonatriusze uszyją maseczki. Chętni mogą je przynieść do jednego z dwóch punktów zbiórki zlokalizowanych przy ulicy Karola Miarki lub przy Kopalni Guido. Materiały można przynosić również do maskobusu. Ci, którzy potrafią szyć, mogą się włączyć osobiście w akcję szycia bawełnianych maseczek.

Organizatorzy zachęcają do kontaktu pod adresem mailowym: maseczkawmiasto@muzeumgornictwa.pl lub pod numerem telefonu 32 271 40 77.

"Maseczka w miasto" tym razem przy placu Warszawskim

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.