Wiadomości z Zabrza

Internetowy oszust stanie przed sądem

  • Dodano: 2021-07-05 10:15

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, wykonywał czynności do sprawy internetowych oszustw. 22-letniemu mężczyźnie, który dokonywał oszustw w internecie, grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

W toku czynności procesowych ustalono, że 22-latek od marca 2019 roku, poprzez serwis aukcyjny wystawiał na sprzedaż głównie odzież oraz artykuły dziecięce. Jak się okazało, ceny produktów był niskie, co spowodowało duże zainteresowanie jego ofertą. Jego klienci natomiast nigdy nie otrzymali zamówionych produktów. W przeciągu 7 miesięcy mężczyzna oszukał, kupujących na kwotę ponad 30 000 złotych.

Środki od oszukanych klientów wpływały na różne rachunki bankowe, założone przez innego 24-letniego mężczyznę, któremu postawione zostały zarzuty pomocnictwa w oszustwach.

Mężczyźni przyznali się do winy i chcą poddać się dobrowolnie karze. Jednak o jej wysokości zadecyduje zabrzański sąd. Grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.