Wiadomości z Zabrza

Intensywne prace w ramach projektu norweskiego "Miasto Przestrzenią Rozwoju"

  • Dodano: 2020-07-01 08:15, aktualizacja: 2020-07-01 08:27

Zabrze z grupy 212 miast zakwalifikowało się do kolejnego etapu konkursu w ramach Programu Rozwój Lokalny finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Obecnie w gronie 54 miast, trwają prace wynikające z założeń II etapu realizacji Programu

25 i 26 czerwca odbyły się warsztaty OECD, w ramach których dokonano oceny zdolności instytucjonalnej wszystkich jednostek samorządu terytorialnego biorących udział w projekcie. Narzędzie do oceny oraz rekomendacje OECD pozwalają zweryfikować, które obszary działania miasta są najistotniejsze, aby zapewnić mieszkańcom ciągłość świadczenia usług.

29 czerwca odbyło się spotkanie Rady Rozwoju zwołanej w ramach projektu „Miasto Przestrzenią Rozwoju”

Zespół Miejski oraz Doradcy Związku Miast Polskich omówili stan prac w projekcie oraz przedstawili wyniki prac diagnostycznych. Zostały zaopiniowane wnioski dotyczące tego etapu projektu.

Kolejnym krokiem będzie przedstawienie Radzie wiązek działań skonsultowanych z mieszkańcami i stanowiących odpowiedź na zidentyfikowane potrzeby.

Program Rozwoju Lokalnego, a co za tym idzie również tworzony w Zabrzu projekt, ma charakter kompleksowy i wielotematyczny. Na jego realizację i wdrożenie można pozyskać do 10 milionów euro. Prace nad projektem trwają od początku roku przy pełnym zaangażowaniu wszystkich wydziałów Urzędu Miejskiego oraz jednostek organizacyjnych miasta i Doradców Związku Miast Polskich.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.