Wiadomości z Zabrza

III Festiwal Historii Alternatywnej w Zabrzu. Zobacz program!

  • Dodano: 2021-10-08 13:00, aktualizacja: 2021-10-08 14:57

W najbliższą sobotę i niedzielę w Sztolni Królowa Luiza odbędzie się coroczny festiwal Historii Alternatywnej. W programie liczne prelekcje i spotkania z autorami książek z nurtu fantastyki, historii i historii alternatywnej.

W dniach 9 i 10 października w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbędzie się III Festiwal Historii Alternatywnej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:30 w Łaźni Łańcuszkowej, gdzie prelekcję poprowadzą Adam Regiewicz i Andrzej Pilipiuk. 

III Festiwal Historii Alternatywnej w Zabrzu - Program

Prelekcje i spotkania autorskie

W ciągu obu festiwalowych dni zaplanowano wiele prelekcji i spotkań autorskich z popularnymi pisarzami z nurtu fantastyki, historii i historii alternatywnej. W podwójnej roli, bo jednocześnie jako dyrektor literacki i prelegent, udział weźmie pisarz Andrzej Pilipiuk - autor wielu opowiadań i książek z gatunku fantastyki. 

Festiwal odwiedzą: Marcin Ciszewski, Jacek Komuda, Piotr Langenfeld, Sławomir Koper, Adam Przechrzta, Michał Gołkowski, Krzysztof Haladyn, Arkady Saulski i Wojciech Harpula.

W Festiwalu wezmą udział również historycy, publicyści i pasjonaci historii: Krzysztof Tracki, Miłosz Skrzypek, Mikołaj Marcela, Marcin Domagała, Michał Gruszczyński, Piotr Gociek, Jarosław Żamojda, Marek Farfos, prof. Adam Regiewicz.

Zaproszeni goście będą snuć alternatywne wersje wydarzeń historycznych, w tym na temat wojen polsko-tureckich w XVII wieku. Tematem przewodnim Festiwalu będzie bitwa pod Chocimiem z 1621 roku.

W programie znajdzie się też prelekcja dla miłośników historii bimbrownictwa w Polsce, którą wygłosi Wiceprezes Fundacji "Ku Przeszłości" oraz kustosz Muzeum Bimbrownictwa w Wojsławicach Marek Farfos.

Gry RPG i planszówki

Podczas festiwalu zadbano również o atrakcje dla miłośników gier RGP i planszówek. Zorganizowane zostaną cztery sesje gier fabularnych "Na dalekiej Północy" i "Ucieczka z Carogrodu". Na stole pojawią się planszówki, które związane są szerzej z dziejami I Rzeczpospolitej i historii nowożytnej. Organizatorzy proszą osoby chcące wziąć udział w sesjach RPG do wcześniejszego zapisania się poprzez fanpage Alterhist.

Koncerty podczas III Festiwalu Historii Alternatywnej w Zabrzu

Podczas sobotniego wieczoru o godzinie 18:30 wystąpi Projekt Volodia, natomiast w niedzielę o godzinie 16:00 festiwal zakończy się koncertem Fabiana Zoltan i zespołu Forteca.

Z pełnym programem III Festiwalu Historii Alternatywnej w Zabrzu zapoznać można się TUTAJ.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Sztolni Królowa Luiza, przy ul. Wolności 408 w Zabrzu. Wstęp wolny.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.