Wiadomości z Zabrza

I uroczysta sesja Rady Dziecięcej

  • Dodano: 2017-05-26 08:45, aktualizacja: 2017-05-26 09:04

W sali sesyjnej zabrzańskiego Ratusza odbyło się wczoraj pierwsze posiedzenie Rady Dziecięcej zorganizowanej przez Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu. Inicjatywa powstała w ramach międzynarodowego programu Erasmus +.

W sesji wzięły udział trzy grupy przedszkolaków: Smerfy - reprezentowane przez Jagodę Jakubowską, Pszczółki - reprezentowane przez Mikołaja Pośpiecha i Kangurki - reprezentowane przez Maksymiliana Borówkę. Spotkanie prowadził przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara.

Po powitaniu dzieci przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik odbył się występ taneczny przedszkolaków z grupy Smerfów, zdobywców nagrody głównej na VI ogólnopolskim Festiwalu Tańca Igraszki 2017. Następnie wychowankowie grupy Kangurków wykonały piosenkę o wielkiej rodzinie przedszkolaków.

W dalszej części wiceprzewodniczący Rady Miasta Borys Borówka opowiedział jak na co dzień wygląda praca radnych oraz jakie kwestie są przez nich poruszane w trakcie posiedzeń. Następnie przedszkolaki mogły zabrać głos i poddać głosowaniu zgłoszony przez siebie pomysł wybudowania w Zabrzu lodowiska. Na koniec najmłodsi otrzymali upominki i udali się zwiedzić gmach Ratusza, w tym Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Salę Historyczną.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.