Wiadomości z Zabrza

Hotel Admiralspalast w Zabrzu wystawiony na sprzedaż!

  • Dodano: 2020-09-04 07:00, aktualizacja: 2020-09-03 22:24

Hotel Admiralspalast w Zabrzu zmieni właściciela. Niedawno na portalu olx pojawiło się ogłoszenie dotyczące jego sprzedaży. Czy znajdzie się śmiałek, który przywróci świetność zabrzańskiej legendzie?Drapacz chmur, bo tak określano go przed II wojną światową, usytuowany jest przy ul. Wolności 305. To jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków w Zabrzu. Jego budowę rozpoczęto w 1924, a zakończono w 1927 roku. Został zaprojektowany przez berlińskich architektów Richarda Bielenberga i Josefa Mosera w stylu modernistycznym. W 2012 roku gmach przeszedł gruntowny remont, ponieważ planowano jego ponowne otwarcie dla gości. 

Obecnie należy do Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych, lecz w najbliższej przyszłości prawdopodobnie zmieni właściciela. Obiekt bowiem wystawiono na sprzedaż, a jego cena wywoławcza to aż 4 miliony złotych! Czy hotel okaże się łakomym kąskiem dla potencjalnego nabywcy? Niekoniecznie. Gmach wystawiano w przetargach kilkukrotnie. Kilka lat temu planowano go sprzedać za 3 mln zł, lecz bezskutecznie.


24 sierpnia na portalu olx pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży Hotelu Admiralspalast w Zabrzu. Można je znaleźć TU!

Przedmiotem przetargu jest sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Zabrzu przy ul. Wolności 305, obejmującej działkę nr 833/16 o powierzchni 0,0445 ha wraz z prawem własności budynku na niej posadowionego stanowiącego odrębny od gruntu przedmiot własności, dla której Sąd Rejonowy w Zabrzu VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze GL1Z/1011 1/7 – czytamy w ogłoszeniu.

Termin składania ofert upływa w dniu 16 października 2020 r.

Z treścią ogłoszenia o przetargu, a w szczególności z warunkami, terminami i regulaminem można zapoznać się w siedzibie Spółki – Katowice, Al. Korfantego 9, Biuro Obsługi Zarządu – pokój 106 lub na stronie internetowej bip.wput.pl.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Buda do remontu - a nawet brak miejsca do parkowania. Gdybym miał być klientem takiego hotelu - lub innej instytucji - musiał bym być prawdziwym desperatem. Zapłać za parking pod dworcem - a potem Cię ugościmy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.