Wiadomości z Zabrza

Groził byłej partnerce, że obleje ją kwasem! Trafił do aresztu

  • Dodano: 2023-11-29 11:45

Policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu zatrzymali 47-latka, który zastraszał swoją byłą partnerkę. Para rozstała się, a mężczyzna nie potrafił się z tym pogodzić. Gdy agresor zagroził, że obleje jej twarz kwasem, zdesperowana zgłosiła sprawę policji.

47-latek wcześniej karany był za nękanie

Zatrzymany usłyszał już zarzuty i trafił na trzy miesiące do aresztu. Jak ustalili śledczy, agresor groził kobiecie, że wyleje jej na twarz kwas. Okazało się również że para nie znała się zbyt długo, bo zaledwie od września, jednak szybko postanowili razem zamieszkać. Mężczyzna w przeszłości był już karany z uporczywe nękanie, za co odbywał kare w systemie dozoru elektronicznego. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Czym jest groźba karalna?

Jest to grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub na szkodę osoby dla niej najbliższej. Warunkiem jest  to, że groźba wzbudza w osobie, do której została skierowana lub której dotyczy, uzasadnioną obawę, że będzie spełniona.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Kasia

    Brać się za tych gnojków

  • elektryk

    Mi osobiście groził małolat z buchen. - że mnie dopadnie i moją żonę również. Jest to stały element którego dobrze zna policja i który dewastuje obiekt szpitala sk1. Groził również bronią - ew. atrapą. Proszę o pomoc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również