Wiadomości z Zabrza

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu pomagają dwóm chorym chłopcom

  • Dodano: 2019-05-30 11:00

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu wzięli udział w IV edycji  Memoriału im. Mateusza Cebuli w Zabrzu.

Impreza sportowo - charytatywna to przede wszystkim święto pomagania oraz bezinteresowności, a także sportowej rywalizacji w duchu fair play i dobrej zabawy – podkreślali organizatorzy. Bawcie się i bądźcie hojni, bo cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie dwóch chłopców – apelowali do uczestników.

Wysiłek i zaangażowanie wielu osób przyniosło wspaniały rezultat. Podczas imprezy udało się zebrać 7138,36 zł.

Prosto z serca

Funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i chętnie pomagają potrzebującym. Tym razem wzięli udział w imprezie sportowo charytatywnej, która odbyła się  w Zabrzańskim Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego w Zabrzu.

Funkcjonariusze zaprezentowali broń oraz środki ochrony  wykorzystywane  w codziennej służbie. Chętnie także odpowiadali na pytania dotyczące codziennej pracy za wysokim murem. Każdy z uczestników imprezy mógł dodatkowo sprawdzić swoją celność i poprawność trzymania pistoletu.  Wychowawcy w pomaganie włączyli także skazanych. Wspólnie podczas zajęć programów readaptacji i zajęć kulturalno  - oświatowych stworzyli pięknie filcowe breloczki i maskotki, które bardzo chętnie kupowali podczas kiermaszu zarówno młodsi jak i nieco starsi uczestnicy imprezy – podkreśla ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Poza atrakcjami przygotowanymi przez funkcjonariuszy na uczestników   czekały także emocjonujące rozgrywki sportowe, występy taneczne i muzyczne, licytacje przedmiotów przekazanych przez sponsorów, pchli targ, a na łasuchów mnóstwo pyszności.

Przygoda ze strzelaniem

Ponadto zabrzańscy funkcjonariusze wspólnie z  Towarzystwem  Sportowym Temida w Zabrzu ufundowali indywidualne lekcje strzelania. Vouchery można było wylicytować podczas aukcji w przerwie pomiędzy rozgrywkami sportowymi. Swoją niezapomnianą przygodę ze strzelaniem pod okiem instruktora z Zakładu Karnego w Zabrzu  zwycięzcy licytacji będą mogli przeżyć na strzelnicy Towarzystwa Strzeleckiego „Temida” mieszczącej się w hali MOSIR w Zabrzu. Pragniemy podziękować Prezesowi za udzielone wsparcie.

 

Memoriał im. Mateusza Cebuli – 4 edycja

Organizatorem imprezy sportowo – charytatywnej pod nazwą Memoriał im. Mateusza Cebuli jest grupa młodzieży pod opieką Pani Grażyny Kaczmarek z Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego. Warto zaznaczyć, że pierwszym bohaterem imprezy charytatywnej zorganizowanej przez młodzież był Mateusz Cebula. Niestety nie udało mu się wyzdrowieć, jednak trwale zainspirował ,,Młodopomocnych” do działania na rzecz pomocy innym chorym dzieciom i za zgodą jego rodziców został patronem corocznej imprezy.  Tegoroczna edycję patronatem honorowym objęła m.in. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik.

Bohaterowie akcji

7138,38 to kwota, którą udało się zebrać  podczas tegorocznej edycji  imprezy. Pieniądze zostaną przekazane  na leczenie dwóch małych bohaterów: Daniela Cebuli oraz Bartka Hąbka.

Daniel  Cebula jest bratem Mateusza.  Niedawno skończył roczek. Urodził się bez przedramienia w lewej ręce oraz skróconym przedramieniem i dwoma paluszkami w ręce prawej. Wymaga kosztownej rehabilitacji, leczenia u wielu specjalistów, a w przyszłości protez.

Drugim  bohaterem akcji był Bartek Hąbek, który ma 10 lat i choruje na glejaka. Ze względu na jego umiejscowienie usuniecie jest zbyt ryzykowne. Bartek przeszedł intensywną chemioterapię, a obecnie otrzymuje chemioterapię podtrzymującą i wymaga rehabilitacji. Wychowuje go samotnie mama, która bardzo go kocha, jednak z uwagi na ograniczenia finansowe potrzebuje wsparcia ludzi o wielkich sercach.

Danielowi oraz Bartkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz uśmiechu. Trzymamy kciuki.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Zakład Karny w Zabrzu - ppor. Katarzyna Jabłońska

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.