Wiadomości z Zabrza

[Foto] Skarbnikowe Gody 2021. Zabrze świętowało swoją 99 rocznicę

  • Dodano: 2021-10-04 11:30

W miniony weekend w naszym mieście odbyły się coroczne Skarbnikowe Gody. W sobotę mieszkańcy świętowali 99 rocznicę nadania Zabrzu praw miejskich podczas pikniku rodzinnego. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje i koncerty dla zabrzan w każdym wieku.

W sobotę 2 października w Parku poległych Bohaterów w Zabrzu odbył się piknik rodzinny, czyli tradycyjne Skarbnikowe Gody. W tym roku, ze względu na trwającą pandemię, odchody przebiegały w nieco zmienionej formule. Nie odbył się coroczny pochód ulicami Zabrza. 

Zabrzanie obchodzili Skarbnikowe Gody

Piknik odbywał się od godziny 13:00 do 20:00. Organizatorami tego wydarzenia byli Miejski Ośrodek Kultury oraz Miasto Zabrze, którzy przygotowali wiele atrakcji dla uczestników. W programie przewidziano m.in.: teatralne animacje z konkursami oraz akrobacje plenerowe, występ Orkiestry Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza, występ taneczny Mażoretek oraz liczne konkursy i animacje dla dzieci.

W godzinach popołudniowych rozpoczęły się koncerty. Jako pierwsza wystąpiła kochana przez dzieci Majka Jeżowska z zespołem. Następnie na scenie zobaczyliśmy zespół The Chance, a o 19:45 wystąpiła gwiazda wieczoru – Afromental.

Na miejscu dla uczestników przygotowano również dodatkowe atrakcje, a wśród nich m.in. "Farma rozmaitości dla rodzin" (dino strefa, piłkarski tor przeszkód, mega klocki, balonowe zwierzaki, malowanie twarzy i in.), "Warsztatownia pomysłów DOK" (kącik małego artysty), "Forum Razem – Warsztaty rękodzielnicze" (ręczne malowanie toreb, wykonanie przypinek i wisiorków, twórczość senioralna, tatuaże, bańki mydlane i in.), "Zakątek zwierzątek" (strefa zorganizowana przez schronisko Psitulmnie), dmuchańce z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu oraz strefa gastronomiczna.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również