Wiadomości z Zabrza

[Foto] Obchody Dnia Pracownika Socjalnego w Zabrzu

  • Dodano: 2021-11-22 08:00, aktualizacja: 2021-11-22 09:43

W niedzielę 21 listopada, na poziomie 320 w Kopalni Guido w Zabrzu, odbyły się uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

Pomoc społeczna to jedno z najważniejszych zadań stojących przed zabrzańskim samorządem. Pracownicy socjalni efektywnie włączają się w opracowywanie skutecznych metod profilaktyki i przeciwdziałania wielu problemom społecznym.

Zabrze świętowało Dzień Pracownika Socjalnego

Z tej okazji Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Miasta Zabrze, złożyła życzenia pracownikom socjalnym, dziękując im za ich pracę i zaangażowanie.

– Dzień Pracownika Socjalnego w sposób szczególny skłania do refleksji nad tym jak niezwykle istotna i społecznie ważna jest Państwa praca wykonywana z profesjonalizmem, życzliwością i serdecznością. Proszę przyjąć najserdeczniejsze podziękowania za tę otwartą postawę i serce wkładane w wypełnianie codziennych obowiązków. W sposób szczególny dziękuję także za efektywne włączanie się w realizację zadań z zakresu pomocy społecznej. Cenne jest, że uczestniczycie w opracowywaniu skutecznych metod profilaktyki i przeciwdziałania wielu problemom społecznym – zwróciła się do jubilatów Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Warto podkreślić, że w naszym mieście opieką społeczną otoczonych jest kilka tysięcy zabrzan. W ostatnich latach Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu zrealizował wiele projektów finansowanych z budżetu miasta oraz bezzwrotnych środków zewnętrznych pozyskanych przez samorząd. Jednym z wymiernych efektów działania w zakresie rewitalizacji społecznej miasta jest zmniejszenie bezrobocia z poziomu 24 proc. do 6 proc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również