Wiadomości z Zabrza

Firma ELZAB S.A. przekazała Miastu Zabrze sterylizator powietrza

  • Dodano: 2020-12-03 08:15, aktualizacja: 2020-12-03 06:49

2 grudnia, w Sali historycznej zabrzańskiego Ratusza odbyło się spotkanie, w trakcie którego prezes zarządu ZUK ELZAB S.A. Bartosz Panek przekazał Miastu Zabrze sterylizator powietrza.

W spotkaniu udział wzięli: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Zabrzu Artur Nowakowski oraz wiceprezes zarządu ZUK ELZAB S.A. Jerzy Popławski.

Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane w zabrzańskim ElZAB-ie. Firma opracowała i wyprodukowała zabójczy dla wirusów sterylizator, który w bezpieczny sposób wykorzystuje światło lampy UV.

Przepływowy sterylizator powietrza Care SP1 UV-C usuwa do 99 proc. bakterii, wirusów i grzybów. Posiada wysokiej jakości świetlówkę emitującą promienie UV-C, która gwarantuje skuteczność działania sterylizatora. Dwa filtry węglowe zapewniają zmniejszenie ilości zanieczyszczeń stałych znajdujących się w powietrzu. Dzięki użytej osłonie jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia – może pracować w pomieszczeniu, w którym przebywają ludzie. Nie przeszkadza w pracy – natężenie dźwięku wynosi zaledwie 48 dBA.  Sterylizuje do 35m3 powietrza na godzinę.

Sterylizator powietrza Care SP1 UV-C znajdzie swoje zastosowanie zarówno w takich miejscach jak urzędy, biura, sale konferencyjne i szkoleniowe, jak i przychodnie, przedszkola i szkoły, lokale gastronomiczne oraz gabinety kosmetyczne.

Sterylizator, który podarowała Miastu Zabrze firma ElZAB, zostanie umieszczony w Sali Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Wolności 289.

– Cieszę się, że kolejne działające w naszym mieście przedsiębiorstwo aktywnie włączyło się do walki z pandemią koronawirusa – powiedziała podczas spotkania prezydent Zabrza Małgorzata Mańka- Szulik.

ELZAB Spółka Akcyjna oferuje unikalny na polskim rynku pakiet usług.

Ponad 50-letnie doświadczenie w projektowaniu urządzeń o złożonej technologii (elektronika, informatyka, mechanika) łączy z potencjałem produkcyjnym zdolnym obsłużyć duże zamówienia kontraktowe i kooperacyjne, w krótkich terminach realizacji, w powtarzalnej jakości.

W Polsce ELZAB SA jest jednym z głównych producentów kas i drukarek fiskalnych. W ciągu ostatnich 26 lat do sklepów trafiło ponad milion urządzeń, a marka ELZAB stała się synonimem solidności i jednym z najlepiej identyfikowanych brandów branży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również